Carpe diem!

augusts 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Historia

Vai Rīga jau gatava? Nostāsti par Rīgu.

300x0_vairigajaugatava_978-9934-0-3995-9Vai Tu zini, kāpēc Krievijas cars Pēteris tik ļoti nav ieredzējis Rīgas žagatas? Kas notika ar bērneli, ko Lielais Kristaps nakts vidū netālu no savas mājas? Kā īsti radušies Rīgas vaļņi un kuras divas Rīgas baznīcas reiz vienojusi slepena eja? Kāpēc Pēterbaznīcas tornī zelta gaiļa vietā uzlikts vienkāršs gailis?

Var jau būt, ka zini, bet vai to zina mazais rīdzinieks – tavs bērs vai mazbērns? Vai Tavi lauku radu bērni? Vai esi viņam izstāstījis Leģendas par Rīgu? Teiksi, ka jaunā paaudze vairs nav tā un tādos nostāstos vairs neklausās, viņus interesē tikai bildes un moderno tehnoloģiju bakstīšana ar pirkstu. Grāmatu apgāds “Zvaigzne ABC” ir izdevusi lielisku grāmatu “Vai Rīga ir gatava? Nostāsti par Rīgu.”. Šī grāmata kopā ar viedtālruņos lejuplādējamu bezmaksas mobilo aplikāciju – interaktīvo spēli “Vai Rīga jau gatava?” sniedz lielisku iespēju iepazīt Vecrīgu. Grāmatā apkopotas vairākas interesantas leģendas par Rīgu un Rīgas vēsturi. Sekojot interaktīvas spēles norādījumiem viedtālrunī, ikvienam ir iespējams doties pastaigā pa vecpilsētu un pamanīt lietas, ko varbūt ikdienas steigā nepamanām. Tā kā grāmatas prezentācijas dienā man pašai kopā ar diviem diezgan kustīgiem zeperiem bija iespēja šo spēli izmēģināt, varu droši apgalvot, ka bērniem šī pastaiga patiks. Ja vēl sarīkosiet nelielas sacensības un izaicināsiet draugu ģimeni, bet balvā sarūpēsiet ko gardu vai jauku, bērni būs vienkārši sajūsmā par lieliski pavadīto dienu un atcerēsies to vēl ilgi.

Savukārt grāmata priecēs bērnus, arī pieaugušos, ar interesantiem nostāstiem par Rīgu un ļoti skaistām mākslinieces Agijas Stakas ilustrācijām. Pati grāmata, pateicoties krāšņajiem zīmējumiem, kļūst par savdabīgu ceļojumu caur gadsimtiem.

Par šo grāmatu varētu priecāties skolotāji, jo grāmatu un arī interaktīvo spēli ļoti labi var integrēt mācību procesā, izmantojot projektu dienas ietvaros, vai gatavojot mācību ekskursiju. Gan grāmatai, gan spēlei ir ļoti liels potenciāls tik izmantotai skolu mācību procesā, turklāt ne tikai mācot literatūru vai latviešu valodu. Bet mobilas aplikācijas izmantošana mācību procesā noteikti iepriecinās skolēnus, kam jaunākās tehnoloģijas ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Noteikti ieteiktu šo grāmatu iegādāties skolu bibliotēkām.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>