Carpe diem!

augusts 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Historia

Kristīna Olsone

300x0_stikla-berni_978-9934-0-4835-7Zviedru rakstniece Kristīna Olsone ir diplomēta politoloģe, kas politisko peripetiju risināšanu atstājusi citu ziņā, bet pati pievērsusies rakstniecībai. Autores mērķauditorija ir gan pieaugušie, gan bērni. Līdz šim nebiju lasījusi nevienu no šīs autores darbiem, bet nesen manu bibliotēku papildināja Kristīnes Olsones romāns bērniem “Stikla bērni”. Šī grāmata ir pirmā grāmatu sērijā par divpadsmitgadīgu meiteni Billiju, viņas draugiem.

Grāmata “Stikla bērni” ir pārpilna noslēpumainiem, spriedzes pilniem notikumiem, kas aizved pie negaidīta atrisinājuma, jo īsto vaininieku autore ir padarījusi tik nemanāmu, cik nemanāmu vien to var padarīt. Kad tā labi ielasies, neizpaliek arī sirdsklauves un aukstas tirpas.

Billija ir piecpadsmit gadus veca meitene, kuru liktenis īpaši nav lolojis. Nesen nomiris viņas tēvs, bet mamma, lai tiktu pāri sirdssāpēm no pilsētas nolēmusi pārcelties uz laukiem. Billijai  jāsamierinās ne tikai ar to, ka vieta, ko viņa uzskata par mājām tiks pārdota, bet arī ar to, ka jādzīvo spokainā mājā, prom no draugiem un citiem radiniekiem. Var jau būt, ka Billija vēl varētu iedzīvoties Ohusā, ja vien nebūtu šis dīvainās mājas, ar jocīgajām skaņām, lampu, kas šūpojas šurpu turpu. Viss kļūst vēl baisāk, kad naktī kāds klauvē pie otrā stāva loga, tiek atstātas draudu vēstules, pārvietotas Billijas mantas un vēl dažādas dīvainības. Arī vietējie baumo par Billijas jauno dzīvesvietu un dēvē to par Spoku māju. Billija nemaz nejūtas  laimīga, bet vēl nelaimīgāku viņu padara tas, ka māte viņai netic un viņā neieklausās. Par laimi ir draugi. Billija, viņas draudzene Simona un Ohusā iepazītais Aladins uzsāk aizraujošu izmeklēšanu, kas ļauj atklāt to, kura roku darbs ir visi šie mistiskie notikumi.

Lasot Olsenas grāmatu “Stikla bērni” neviļus aizdomājos, kā pati bērnībā iepazinos ar detektīvžanru. Pirmā grāmata, kas nāca prāta bija Zentas Ērgles “Lips Tuliāns zaudē maču”, vēlāk jau gultā zem segas ar bateriju rokā lasīju “Fantomass” sēriju, tad sējumiem lasīju Agatas Kristi darbus, ir bijis gan Simeona, gan Vollesa periods. Tad kādu laiku, ļoti ilgu laiku, detektīvus nelasīju, bet pēdējā laikā atkal esmu sajūsmā gan par pašmāju Daci Judinu, gan Šarloti Linku, kā arī par citu mūsdienu autoru darbiem. Domāju, ka Kristīnas Olsenas darbi noteikti rosina un vēl rosinās daudzu bērnu aizrautību ar detektīvžanrā sarakstītām grāmatām. Lieliska grāmatu, ko ieteikt kā lasāmvielu pusaudžiem. Noteikti radīsies lasītvēlme. Labā ziņa ir arī tā, ka grāmatu apgāds Zvaigzne ABC izdevusi vēl divas šīs sērijas grāmatas “Sudraba puisēns” un “Akmens enģeļi”. Ohusā izrādās ir daudz noslēpumainu un mistisku lietu, ko var atrisināt tikai uzticamo draugu trijotne: Billija, Aladins un Simona.

Did you like this? Share it:

1 comment to Kristīna Olsone “Stikla bērni”

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>