Carpe diem!

augusts 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Historia

Čārlzs Duhings

300x0_ieradumaspeks978-9934-0-5073-2-vaksEs vairākus gadus apmeklēju grupu terapiju, mēģinot saprast sevi, savas attiecības ar citiem un sevi pašu. Kopējās tikšanās reizēs, ne viens vien no mums nonāca pie secinājuma, ka jūtas iestrēguši paši savā dzīvē un lāga nezinām, kā atbrīvoties. Taču reizēs, kad kādam no mums tas izdevās, ar konkrēto cilvēku notika neticamas lietas. Pēkšņi sāka piepildīties viņa karstākās vēlēšanās, pats burtiski ziedēja un kūsāja no enerģijas un dzīvesprieka. Ko šie cilvēki darīja? Kas bija viņu noslēpums? Neko īpašu viņi nedarīja. Tikai mainīja dažus no saviem ieradumiem.  Daži iesāka tikai ar vienu mazu, mazītiņu ieradumu, bet pēc mirkļa viņu dzīvē mainījās pilnīgi viss.

Izrādās, ka mainot kaut vai pašu mazāko no mūsu ieradumiem, mēs spējam izmainīt visu mūsu dzīvi. To pierāda gan reālu cilvēku piedzīvotais, gan dažādu zinātnieku pētījumi. Mēs pat neiedomājamies, cik liels spēks ir  mūsu ieradumiem! Čārlza Duhiga grāmatu “Ieraduma spēks” ir atraktīvā un interesantā valoda izklāstīta cilvēku ieradumu anatomija. Tas ir stāsts par to, kā veidojas mūsu ieradumi, kas motivē jaunu ieradumu rašanos un cik viegli ar cilvēkiem var manipulēt izzinot un pārzinot viņu ieradumus.

Grāmata ir saistoša ar to, ka nav sauss zinātnisku faktu un pētījumu apkopojums, bet gan balstīta uz dažādiem interesantiem faktiem un notikumiem no dažādu cilvēku dzīves, balstīta uz vēsturiskiem un zinātniski pierādītiem faktiem. Grāmata skaidri un saprotami izskaidro, kā darbojas mūsu ieradumi, kurā brīdī tie kļūst automātiski, un kā tie var mums palīdzēt, vai arī gluži otrādi – nogremdēt. Vīrs, kas neatceras savus ģimenes locekļus un elementāras ikdienišķas lietas, bet bez aizķeršanās viens pats spēj doties ikdienas pastaigā un atgriezties mājās. Cilvēks, kas ieviesa ieradumu tīrīt zobus. Rūpnīcas valdes vadītājs, kas mainot vesela uzņēmuma attieksmi un ieradumus jautājumos, kas skar drošību, padarīja to par vienu no vispelnošākajiem uzņēmumiem, kā arī daudz citu stāstu iz dzīves, kas pierāda cik vareni un spēcīgi patiesībā ir mūsu ieradumi, un, ka tikai mūsu pašu spēkos ir izmainīt savu dzīvi. Tomēr Duhigs nav tikai grāmatas autors, kas uzrakstījis jauku pastāstu par cilvēku ieradumiem, viņš iedvesmo un sniedz nelielu recepti tam, kā uzveikt jau iesīkstējušus, varbūt ne tik labus ieradumus un kā radīt jaunus, kas ļaus mainīt dzīvi, brīdī, kad jūties tajā iesprūdis.

Grāmata liks aizdomāties par savu dzīvi, ieradumiem, kas to vada un to, ko es varu darīt tās labā, kā es varu to mainīt, un vai tieši es pati neesmu tā, kas neļauj sev iet uz priekšu. Tā ir „maigs spēriens” pa pēcpusi ar humora piešprici, kas liek sarosīties un darīt kaut ko lietas labas. Izlasot grāmatu, man radās pārliecība, ka, ja ikviens cilvēks  atteiktos kaut vai no visniecīgākā kaitīgā ieraduma, pasaule kļūtu laimīgāka. Tomēr, ja izdevies ko savā dzīvē mainīt, nav laika dusēt uz lauriem, jo vecie ieradumi to vien gaida, kā iespēju atgriezties tronī no kura tikuši gāzti. Jaunu ieradumi prasa stingru pašdisciplīnu.

Did you like this? Share it:

2 comments to Čārlzs Duhigs “Ieraduma spēks”

  • Marija

    Interesanta grāmata, izlasīju. Tikai autors ir uzvārdā Duhigs (bez N) 🙂

  • Klāra

    Marija, paldies par aizrādījumu! 😀 Atzīstu, man reizēm piemīt šāda tendence, par burta tiesu izmainīt autora uzvārdu.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>