Carpe diem!

jūnijs 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Historia

Džeims Patersons

300x0_kursmirspirmais_978-9934-0-4393-2Rožu ziedlapiņām piebērta gulta, dzirkstošs šampanietis, jaunā sieva sniegbaltā kleitā un viņas skaistuma apburts laimīgais vīrs. Šķiet, viņu laimei vairs nekas nevar stāties ceļā. Vīrs! Sieva! Šie vārdi liek justies tik īpašiem, tik saderīgiem un tik laimīgiem….

Slepkavas nazis nežēlo nevienu! Uz līgavaiņa baltā krekla uzplaukst asinssarkans zieds, zem kurpju zolēm nošņirkst šampaniešu glāžu lauskas, līgavas izbaiļu saucienu apklusina sirdī iekodies naža asmens. Viņš ir ieradies šeit, lai atņemtu tiem kopējos sapņus, cerību un dzīvību…

Kas ir šis nežēlīgais slepkava, kura veikums liek nodrebēt pat visrūdītākajiem Sanfrancisko izmeklētājiem? Pievilts mīļotais? Laulību institūcijā vīlies vīrs? Kas ir šis nežēlīgais maniaks? To noskaidrot apņēmusies četru inteliģentu un atraktīvu dāmu kompānija: slepkavības izmeklēšanas nodaļas inspektore Lindsija, tiesu medicīnas eksperte Klēra, žurnālistes Sindija un apgabala prokurora vietniece Džila. Četras dāmas, kuru priekšnieki ir grūti paciešami vīrieši, kas vienmēr piesavinās savu padoto uzvaras laurus. Lai pierādītu savu-sieviešu pārākumu, dāmas savu izmeklēšanu veic paralēli oficiālajai izmeklēšanai un diezgan ātri nonāk uz slepkavas pēdām. Taču arī slepkava nav vakarējais, lai arī beigās uzvar taisnība, tā tik viegli rokā nedodas un nes līdzi sāpīgus zaudējumus. Turklāt grāmatas centrālajai varonei – inspektorei Lindsijai jāatrod ne tikai nežēlīgais slepkava, bet jātiek galā ar dzīvībai bīstamu slimību, kas viņu lēnām iznīcina.

Džeimsa Patersona grāmata “Kurš mirs pirmais?” aizsāk grāmatu sēriju Sieviešu detektīvu klubs. Lai arī autors ir vīrietis, šķiet viņš labi pazīst sievietes, jo asiņainie romāna notikumi mijas ar galvenās varones Lindsijas personīgajiem pārdzīvojumiem, draudzeņu pačalošanu un, kā jau tas sieviešu romānā pienākas, šeit ir arī mīlestība. Skaista, kaislīga, tikko uzplaukusi un tik ļoti traģiska, jo cerības par kopēju laimi līdzi aiznes nāve, kura nosaka KURŠ MIRS PIRMAIS? Un visi cilvēciskie, loģiskie vai kādi citi aprēķini šeit ir lieki.

Grāmatu izlasīju burtiski dienas laikā. Viena no retajām grāmatām, ko lasīju arī mājās, darbā un visur citur, nevis kā ierasts sabiedriskajā transportā. Ļoti aizraujoša, interesanta un sievišķīga, neskatoties uz zināmu devu nežēlīgi asiņainu un brutālu slepkavības ainu. Fascinēja tas, cik prasmīgi autors darinājis slepkavas tēlu, cik veiksmīgi spēlējas ar lasītāja emocijām. Lai arī sākumā centos slepkavu sev ierastā manierē izprast, saprast viņa motīvus, galu galā ienīdu tikpat ļoti kā grāmatas varones. Piedodiet, bet viņš tiešām bija PEVERSS MAITASGBALS. Un šoreiz, sieviškā intuīcija nekļūdījās. LABA GRĀMATA.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>