Carpe diem!

jūnijs 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Historia

Arkādijs Pancs

300x0_978-9934-0-5075-6Mūsu postpadomju sabiedrībā uz ārstiem, kuri kaut kādā mērā ir saistīti ar cilvēka psihes veselību mēdz skatīties ar zināmu piesardzību. Pasarg’ dies, vēl kāds ieteiks vērsties psihiatra! To jau varētu uzskatīt par ieteicēju, klaju paziņojumu, ka konkrētajam cilvēkam visi 100 nav mājās. Mēs meklējam savu zobārstu, savu ginekologu, savu ģimenes ārstu, pat savu šuvēju, bet psihiskajai veselībai, uzskatot, ka psihologus, psihiatrus, psihoterapeitus vai psihoanalītiķus, apmeklēt ir kauns. Labi, jau labi, tik traki arī ar mums nav. Arvien vairāk cilvēki, netiekot galā ar savām problēmām, vēršas pie kāda no psihiskās veselības speciālistiem.

Psihoanalītiķa, psihoterapeita un psihiatra Arkādija Panca vārdu  pirmo reizi pamanīju kādā no daudzajiem sieviešu žurnāliem. Jāatzīst, ka mani uzrunāja viņa vīrieša un speciālista skatījums uz lietām, kas skar mūs – sievietes.

Arkādija Panca grāmata “Sarunas ar laimi”  savā ziņā var pielīdzināt vizītei pie speciālista. Protams, visas cilvēka problēmas neatrisināsies pēc šīs grāmatas izlasīšanas, jo rezultātus var sasniegt tikai strādājot ar sevi un neviena grāmata neaizstās vizīti pie ārsta, ja paši netiekam galā. Tomēr šī ir grāmata, kas sniegs ieskatu par psihoterapijas, psihiatrijas, psihoanalīzes pirmsākumiem un attīstību Latvijā, kā arī kliedē stereotipus par dažādām psihoterapijas teorijām, kā arī liks saprast galvenos pamatprincipus, kas vada cilvēka dzīvi un tajos notiekošos procesus, veido viņa attiecības ar apkārtējiem. Lasot grāmatu, neatstāj sajūta, ka uzrakstīta tieši man, ka autors vēršas tieši pie manis. Ne velti, jo autors savā darbā skar ikvienam cilvēkam svarīgas tēmas un faktorus, kas traucē mūsu izaugsmei un attīstībai, kāpēc mums tik ļoti jānopūlas, lai būtu laimīgi. Arkādijs Pancs nelieto pārgudru leksiku un nemētājas zinātniskiem, bet ļoti saprotami izskaidro, kāpēc tieši tā un ne citādi rīkojamies konkrētajā situācijā. Kā saka pats autors ikvienam cilvēkam ir trīs galvenie dzīves jautājumi, uz kuriem jārod pavisam godīga atbilde: Vai es esmu laimīgs? Kāpēc atrodos tur, kur atrodos? Vai man patīk tas, ko es daru savā ikdienā? Tie ir jautājumi, ko var uzdot psihoterapeits, bet, kā iesaka autors,  arī mēs katrs pats varam tos uzdot sev reizi mēnesī, lai saprastu , kā tiekam galā ar savu dzīvi.

Autors grāmatā apkopojis savu pieredzi, sajūtas un novērojumus, ko guvis 35 profesionālās darbības gados. Katra lapaspuse vēsta par autora profesionalitāti un milzīgo mīlestību pret ciovēkiem, pret saviem pacientiem. Tiešām ļoti žēl, ka autora vairs nav mūsu vidu un liels paldies viņa kundzei un Zvaigznei ABC, kas piepildījusi autora vēlmi šo grāmatu izdot Latvijā, latviešu valodā. Man šī grāmata patika, tādēļ ļoti aktīvi iesaku to arī saviem draugiem.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>