Carpe diem!

maijs 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Historia

Meiva Binčija

300x0_nedela-viesu-nama_vaksVai jums kādreiz ir radusies pavisam neremdināma vēlme pamest visu un doties atvaļinājumā? Mazliet apturēt laiku, izvēdināt galvu, pārdomāt dzīvi. Vai varbūt dzīve pavisam negaidīti ko tādu piedāvā? Noliek priekšā uz paplātes. Vai… izrīkojas pavisam skarbi un aizsūta jūs atvaļinājumā piespiedu kārtā, izjaucot jūsu ieceres un vislabākos nodomus.

Stonhausa – jauna viesnīca uz klints, kuru apskalo Antlantijas okeāna varenie viļņi ir tieši tāda vieta, kur doties paša izvēlētā, laimētā, dāvanā saņemtā vai piespiedu atvaļinājumā. Vieta, kur smelties spēku, iedvesmu un prieku jaunai dzīvei, lai arī vietējai jaunatnei tā neliekas un viens pēc otra dodas prom. Tomēr daži no viņiem atgriežas.

Meivas Binčinijas romāns “Nedēļa viesu namā” ir stāsts par cilvēkiem, viņu likteņiem, satikšanos Stonhausas viesnīcā un to, kā pēc pabūšanas šajā gleznainajā vietā, mainās šo cilvēku dzīve. Viņi visi šeit ieradušies dažādu iemeslu vadīti, bet grāmatas orbīta ir Čikija Stāra, kas reiz devusies prom no Stonheidžas pēc divdesmit gadiem atgriežas, lai atjaunotu namu, kurā bērnu dienās rotaļājusies. Ne vecāki, ne māsas netic, ka Čikija pierāda, ka spēj realizēt savu sapni un likt sapņot arī citiem. Šis ir stāsts par cilvēku izvēlēm, par ticību sev, savām spējām un sapņiem. Stāsts par izdevībām un iespējām, ko piespēlē un to, vai viņi šīs iespējas izmanto.

Grāmata ir interesanta tajā ziņā, ka tas nav vienlaidus stāsts par Čikiju Stāru. Autore faktiski uzrakstījusi divpadsmit dažādu cilvēku biogrāfijas. Tieši caur šīm biogrāfijām lasītājs uzzina, kā veidojas Čikijas un citu varoņu dzīves. Dažas no tām saskaras, mijas, dažas rit turpat blakus līdz viņi visi satiekas Stonhausā.

Lieliska grāmata dienā, kad  negribas neko darīt, kad pusdienas paliek negatavotas, trauki nemazgāti un grīda neslaucīta. Kad esi paņēmis atvaļinājumu, negribi lauzīt īpaši lauzīt galvu par dzīves jēgu vai filozofiju, ļaujot to darīt grāmatas varoņiem.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>