Carpe diem!

maijs 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Historia

M. Bērziņš

18159117Guten Morgen! Guten Mooorgen! Guten Morgen!!!! Priecīgi, rotaļīgi, enerģiski, vai arī kā citādāk pateikta šī frāze sev līdzi nes laba vēlējumu. Kādam tā sniedz iedvesmu labam dienas sākumam, kādam aizbiedē skumjas, bet kādam liek sarosīties. Šķiet, ka ne jau velti grāmatas „Gutenmorgens” autors savam varonim izvēlējies šādu vārdu. Tāds viņš ir. Gutenmorgens –  reizē tik eksotisks un parasts, inteliģence un apgarotība mijas ar glupību un galēju naivumu, bravūrība ar kautrību un miermīlība ar agresivitāti, ja ne darbos, tad vismaz vārdos. Tāds viņš ir. Gutenmorgens ir apvienojis sevī visas vidējam latvietim raksturīgās īpašības, atziņas, viedokļus, tikumus un netikumus.
Lasot stāstiņus iz Gutenmorgena dzīves, reizēm nākas smieties līdz asarām, reizēm iegrimt pārdomās, jo pēkšņi galvenajā varonī vai kādā no viņa draugiem esi pamanījis pats sevi. Man kā lasītājai-„gargabalniecei”, bija mazliet grūti pierast pie stāstiņu īsuma. Dažu pat nevarēja par stāstiņiem nosaukt, drīzāk anekdote, bet domāju tiem, kam patīk īsas formas proza šī grāmata sagādās prieku.  Kompliments autoram par ļoti labo valodu un lielisko humora izjūtu. Diezgan daudzas tekstu vietas un izteicieni ir citēšanas vērti un iespējams, ka ar laiku varētu kļūt par klasiku.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>