Carpe diem!

marts 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Historia

Vēlās brokastis kafejnīcā

rogainings2015 050Par to, kas ir brančs vai vēlās brokastis nu jau visticamāk dzirdējis ikviens. Pilsētā dzīvojošie jau pavisam noteikti. Jau vismaz pāris gadus tas atradis sev vietu arī Latvijas pilsētvidē un nevienam vien brančošana kļuvusi par iknedēļas tradīciju, kas ļauj kaut uz mirkli apstāties un izkāpt no arvien skrejošākā vilciena, ko sauc par ikdienu. Omulīga gaisotne, gardu ēdienu daudzveidība, tase kūpošas kafijas, mierīgas un rimtas sarunas, kas var ievilkties līdz vēlai pēcpusdienai. Šajā procesā ir kaut kas suģestējošs, pat meditatīvs. Tā noteikti nav tikai ēdiena baudīšana, tas ir neliels ārpuskārtas atvaļinājums sev nedēļas nogalē, veids, kā “uzlādēt baterijas jaunai” nedēļas nogalei. Kas kaut vienreiz izbaudījis vēlas brokastis, visticamāk vēlēsies to darīt vēl.

Es līdz šim par branču biju dzirdējusi, zināju, kāds tas ir pēc teorijas, bet līdz šim pati uz savas ādas to nebiju izbaudījusi. Tādēļ ar lielāko prieku pieņēmu draudzenes Annijas ielūgumu uz vēlajām brokastīm kafejnīcā “Telle” (iepriekš “Cepiens”) Meža ielā 4A. Nedaudz gan šaubījos, vai būs iespējams izbaudīt šo pasākumu, jo brančošana mūsu abiem puikām varētu arī būt par ilgu, ja tur nav paredzētas nodarbes bērniem. Annija nomierināja, ka kafejnīcā esot bērnu stūrītis un kāda nodarbe viņiem noteikti atradīsies.

Saulainajā, bet diezgan aukstajā svētdienas dienā kafejnīcā “Telle” mūs sagaidīja ļoti omulīga un aicinoša gaisotne. Gaisā vēdīja svaigas kafijas aromāts un pie bāra letes rindojās ēdieni, cits par citu kārdinošāki un krāsaināki. Dažāda veida salāti, lasis, rostbifs, forele, kārdinoši siera gabali, pankūkas, muslis, pašceptas smalkmaizītes un burvīga siera kūka. Īsta ēdiena un rimtas atpūtas baudītāja paradīze, kurā arī pavadījām apmēram divas ar pusi stundas.

Lietas, kas man īpaši patika kafejnīcā “Telle”

rogainings2015 0441. Kafejnīcas iekārtojums bija ļoti gaumīgs un tāds, kas aicina piesēst un izbaudīt mirkli. Balti galdauti, kristāldzidras glāzes un pavasara ziedi uz galda, palodzēm, bāra letes, visur bija manāma pavasara klātbūtne, ko nodrošināja pavasara ziedu kompozīcijas. Varēja redzēt, ka šeit ir padomāts par to, lai “Telles” apmeklētāji justos kā gaidīti viesi.

2. Tā kā bijām rezervējušas galdiņu iepriekš un pieteikušas, ka būsim ar bērniem, mūsu galdiņš atradās tieši blakus bērnu stūrītim, kas bija ļoti ērti un patīkami.

3. Patīkami pārsteidza branča cena –  9 EUR, turklāt bērniem līdz pieciem gadiem brančs ir par brīvu. Bērniem virs 5 gadiem – 4,50 EUR.

4. Ēdiens bija vienkārši izcils!!! Telles pavārus un konditorus var tikai slavēt, arī to cik ātri viņi apēstos ēdienus aizstāja ar jauniem, liekot apmeklētāja acīm iemirdzēties un doties pie bufetes galda, lai nogaršotu ko jaunu. Patiesībā branču “Tellā” varētu nosaukt par degustācijas svētkiem. Bija padomāts arī par lietām, kas garšo bērniem. Siera kūka vienkārši debešķīga.

Ne tik labas lietas jeb 3 darvas piles medus podā.

1. Man personīgi traucēja tas, ka apmeklētājam nekur nebija iespēja pašam paņemt tīrus galda piederumus. Apkalpojošais personāls ik pa laikam novāca netīros traukus un galda piederumus. Šķīvjus un bļodiņas varēja paņemt pie bufetes galda, bet galda piederumus vajadzēja prasīt apkalpojošajam personālam. Man tas radīja nevisai omulīgu sajūtu.

rogainings2015 0392. Bērnu stūrītis bija neliels, bet jauki iekārtots un bērniem patika. Kopumā tur spēlējās ap 3-5 bērneļi. Spēlējās, bez liekas bļaustīšanās, savā nodabā vārtoties pa sēžammaisiem, izcilājot visas mantas, viens ar otru iepazīstoties un radot savus stāstus. Piemēram, abi sēžammaisi vienā brīdī kļuva par hamburgermaizītēm, divi puikas par desiņām starp tiem, bet trešais virspusē tēloja sēkliņu. Tāpat stūrītī bija atrodami dažādu multiplikācijas filmu tēli, kas tika izcilāti un apmīļoti. Tiešām bijām ļoti priecīgas, ka bērniem patīk, ka viņi īpaši netrokšņo. Protams, mantas vairs nebija kārtīgi rindiņā saliktas uz palodzes, bet ikviens, kam ir bērni sapratīs, ka tā ir neliela nekārtība, kas rodas, bērniem spēlējoties. Tādēļ bijām izbrīnītas, kad kāda meitene no apkalpojošā personāla vairākkārt nāca visu kārtot uz aizrādīt, lai bērni spēlējoties kārtīgāk un ka aiz sienas esot cilvēki (vēlāk konstatējām, ka blakus sienai ir kāpņu telpa). Tā kā jaunie cilvēki veiksmīgi tika paši galā – vienu reizi, paskaidrojot, ka paši visu nekārtību sakārtos un ķērās pie kārtošanas, otru reizi, kad viņiem palūdza būt kārtīgākiem, tēlojot desiņas hamburgerā, laipni paskaidroja, ka viņi esot desiņas, kas kārtīgi guļ hamburgerā – mēs viņu un personālu komunikācijā neiejaucāmies. Tomēr šādi personāla izteikumi likās diezgan dīvaini (var jau būt, ka meitenei vienkārši nav bērnu un tādēl šāda reakcija) un traucēja šo vietu uztvert kā bērniem draudzīgu, kas bija viens no iemesliem, kāpēc devāmies uz “Telle”. Mums bija priekšstats, ka šī kafejnīca, kas ir bērniem draudzīga. Tas ir pilnīgi loģiski, ka bērni gandrīz 3 h stundas nevar mierīgi nosēdēt, neizjaucot ierasto kārtību, bet šāda aizrādīšana un mantu kārtošana, lai arī ar tām vēl arvien spēlējas, mums pieaugušajiem lika justies neērti, radot neveiklu sajūtu.

3. Atnākot uz kafejnīcu, jautājām, vai summā, ko maksājam par branču ir arī iekļauti dzērieni. Skanēja atbilde, ka parasta kafija un tēja (augļu, piparmētru) ir iekļauta, par pārējo (sulām, kapučīno, kakao, utt.) jāmaksā papildus. Ar to arī rēķinājāmies, ka kapučīno, sulas maksājam papildus, bet īpaši nepievērsām uzmanību izdzerto tēju daudzumu. Liels  un nepatīkams bija pārsteigums, kad maksājot rēķinu, mums tika pieprasīta samaksa par papildus tējām. Galu galā, pēc pretenziju izteikšanas, mēs par tējām varējām nemaksāt, tomēr mieles palika.

Visā visumā brančs bija izdevies un mēs labi pavadījām laiku. Noteikti šo vietu ieteiktu kompānijai bez bērniem, vai ar nedaudz vecākiem bērniem, kuri var ilgāk nosēdēt mierā. Līdz 6 gadiem veci bērni nevēlamo “nekārtību” noteikti neradīs, ja kafejnīcā nebūs vairāk par 2. Tā varētu būt arī jauka vieta, kur pavadīt randiņu, mierīgi sarunājoties un baudot gardu maltīti. Branču “Tellē” novērtēju ar 7/10.

Did you like this? Share it:

1 comment to Vēlās brokastis “Tellē”

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>