Carpe diem!

marts 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Historia

Pastaiga ar vāveri Rīgas rogainingā 2015

Rigas-Rogainings-logoEsmu no tiem cilvēkiem, kam grūti nosēdēt uz vietas un vienmēr gribas iepazīt ko jaunu. Šajā nedēļas nogalē kopā ar draudzeni un trim bērneļiem devāmies izpētīt, kas ir rogainings un ko tas ziemā ēd. Bijām pieteikušies Rīgas rogaininga 2015 ietvaros organizētajai rogaininga pastaigai bērniem.

Tiem, kas nezina, rogainings – orientēšanās sacensības komandām (2-5 cilvēki), kas norisinās ilgāk kā klasiskās orientēšanās sacensības (klasiski 24 h, bet ir populārs tautas roganings, kurš ilgst 4-12 h). Rogaininga kontrolpunktiem ir atšķirīga vērtība, dalībnieki pirms starta saņem karti un plāno kontrolpunktu apmeklēšanas secību. Par laika pārsniegšanu tiek piešķirti soda punkti.

To, kas ir orientēšanās zināju no skolas laikiem. Tomēr tas bija sen un tagad šajā sporta veidā arī ieviesusies jaunākās tehnoloģijas elektroniskā čipa izskatā, lai reģistrētos konkrētā kontrolpunktā un piefiksētu iegūto punktu skaitu. Karte un kompass gan ir tie paši, kā arī prasme ar šo inventāru darboties.

Lai arī laiks sestdien nebija visai tīkams – sniegs, lietus un ne tā mīlīgāka gaisa temperatūra, apņēmības pilni devāmies Imantas virzienā, lai iepazītu šo teritoriju vairāk. Jau pa ceļam sabiedriskajā transportā bija vērojama šī sporta veida piekritēju manāma aktivitāte. Lai mums piedod mūsu nepieklājību, bet kāri klausījāmies, kā jau pieredzējuši rogaininga dalībnieki viens otram atstāstīja savu pieredzi šādās sacensībās. Lieliski sapratām, ka mums līdz šādai profesionalitātei vēl tāls ceļš ejams, bet personīgi es klusībā loloju ideju, ka orientēšanās sports varētu kļūt reiz par manu un mana dēla kopējo hobiju. Tādēļ mums šī reize bija ieplānota kā gaisa apostīšana un saprašana, kas ir kas.

T/c Damme apkaime un telpas bija rogaininga sacensību dalībnieku pilna. veiksmīgi piereģistrējāmies un tikām pie savas komandas numura ar atzīmi “Pastaiga ar vāveri”. Kā jau kārtīgi dalībnieki saņēmām arī ēdināšanas talonus un Rogas rogaininga nozīmīti. Tagad atlika gaidīt starta laiku un doties uz randiņu ar Vāveri. Bērneļiem par lielu prieku Vāveri pamanījām iepērkamies veikalā Rimī. Pēcāk jau to satikām kopā ar baltu Zaķi un Lāci ķepaini.

rogainings2015 020Pirmais uzdevums, ko saņēma mazie pastaigas dalībnieki – kopbilde uz goda pjedestāla. Tad visi tika iepazīstināti ar karti un noskaidrots, kur tad īsti ir starts. Pēcāk visiem bija jāķeras pie kartes locīšanas, jo ar atplestu karti diez cik ērta un ātra iešana nesanāks. kad nu šis darbiņs bija padarīts, devāmies ceļā. Secināju, ka man kartes lasīšana lielas grūtības nesagādāja, tad nu centos šo prasmi ierādīt savam piecgadniekam.

Pirmais kontrolpunkts bija nelielā pilsētas ieskautā mežiņā, kalniņā. Pēc kontrolpunkta atrašanas visiem tika dota iespēja pamēģināt, kā tas ir – piereģistrēties kontrolpunktā. Pēcāk tie, kam garākas kājas devās aktīvākā pastaigā ar Lāci, bet pārējie turpināja ceļu kopā ar Vāveri un Zaķi. rogainings2015 031Pa starpai tika noorganizētās pāris atrakcijas ar iespēju tikt pie saldumiem, kā arī izskaidrots viss par debespusēm un kompasu. Pēdējā kontrolpunktā Vāvere vēlreiz no saviem krājumiem padalījās ar našķiem un tad jau visi raitā solī arī finišējām. Gandrīz divu stundu laikā četrgadnieku un piecgadnieku kompānija bija veikusi diezgan lielu gabalu un ieguvuši sešus punktus.

rogainings2015 037Pēcāks visi acīm dzirkstot saņēma nopelnīto dzēriena pudeli un stājās rindā pēc pusdienām – makaroniem, kas izpelnījās lielu atzinību. Katrs dalībnieks par piedalīšanos pastaigā saņēma skaistu diplomu.

Secinājumi pēc pasākuma. Manam piecgadniekam ļoti patika, izteica vēlmi nākamreiz piedalīties sacensībās ar čipu. Domāju, ka šis noteikti varētu būt mūsu hobijs. Tā ir laba iespēja iemācieties orientēties apkārtājā vidē, pavadīt laiku svaigā gaisā, lietderīgi pavadīt laiku kopā un tā ir ļoti laba alternatīva, ja īsti neesi skriešanas piekritējs. Lai gan arī šogad, tāpat kā pagājušo gadu, noteikti izmantošu iespēju jaunajam cilvēkam piedalīties bērnu skrējienā dažādu maratonu ietvaros. Pasākums bija labi noorganizēts, izvēlētie pavadoņi ļoti labi atrada kopēju valodu ar bērniem, uzmundrināju tos, kurus pastaigas laikā pārņēma nogurums. „Meitenes – Vāvere un Zaķi, jūs bijāt lieliskas!”rogainings2015 025

Runājot tieši par manu jauno cilvēku, secināju, ja skrienot, viņš īsti nespēj sadalīt savus spēkus un skrējienu uzsāk ar švunku, bet pie finiša jau ir spēciņa vairs nav, tad šoreiz gājienu iesāka lēnāk, bet jo tuvāk nāca finišs, viņš bija vien no pirmajiem un soļoja enerģiskāk, finišēja skrienot un sasniedzot to pirmais no visas grupas. Rīgas rogainingu novērtēju ar 9/10.11078052_925630427471209_6393199891797824526_n

Did you like this? Share it:

1 comment to Pastaiga ar vāveri Rīgas rogainingā 2015

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>