Carpe diem!

marts 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Historia

Kriss Ridels

300x0_adaunnavigaisparsteigums_978-9934-0-4941-5Vai jūs esat pazīstami ar Adu? Lorda Gota meitu, kuras tēva pils ir pilna ar visdažādākajām radībām?  Apmēram pirms gada izdevniecība Zvaigzne ABC izdeva Krisa Ridela grāmatu “Ada un peles rēgs”, kas mani fascinēja ar savdabīgu angļu literatūras pārskatu un skaistajiem melnbaltajiem zīmējumiem. Nesen ir iznākusi otra grāmatiņa par Adas jaunajiem piedzīvojumiem – “Ada un nāvīgais pārsteigums”.

Ir pagājis kāds laiciņš kopš lasītāji pēdējo reizi tikās ar Adu. Tagad viņa vairs nestaigā milzīgos zābakos, viņa ir kļuvusi tuvāka ar savu tēvu un viņai ir ļoti labas attiecības ar viņas pēdējo guvernanti Lūciju Bordžiju, kuras vampīriskās izcelsmes dēļ Adas apmācības notiek pēc saules rieta. Katru nedēļu Ada dodas uz Slepeno bēniņu klubu, kurā tiekas ar saviem draugiem. Šķiet, ka viss ir pavisam mierīgi, līdz pilī ierodas tēva draugs lords Sidnijs, kurš uzņēmies Pilnmēness festivāla rīkošanu. Šī festivāla nagla – konditorejas konkurss. Tādēļ lorda Gota pilī ierodas visslavenākie pavāri un konditori, kas gatavojas piedalīties toršu gatavošanas konkursā. Tāpat šeit mīļi aicināti dažādi gleznotāji un cirka mākslinieki. Pasākums tiešām solās būt grandiozs, ja vien ne bailīga iemīlējusies lācenīte Adas drēbju skapī, bariņš ļoti dīvainu, aizdomīgu pavāru un Adas nolemtība savas dzimšanas dienas dēļ, kuru parasti tēvs piemirsts Pilnmēness festivāla dēļ. Turklāt visi draugi, kā viens atraduši interesantāku nodarbi par rotaļām un sarunām kopā ar Adu. Pat guvernante atceļ nodarbības… Taču Adai tiešām nav laika skumt, jo visiem festivāla dalībniekiem ir sagatavots pavisam nāvīgs pārsteigums un tieši Ada ir tā, kas spēj to padarīt mazāk nāvīgu.

Vēl viens aizraujošs garadarbs ar krāšņām ilustrācijām Krisa Ridela izpildījumā. Meitenēm atkal būs ko palasīties, lai gan jābrīdina, ka grāmata mazliet atšķirsies, jo pēdenes vietā šoreiz lapušu malās lasāmas pleznenes (autore – daudz ceļojusi Maskavas muskuspīle). Lasītājam ir iespēja sastapties ar jau pazīstamiem un pavisam jauniem varoņiem, atklāsies arī jauni noslēpumi. Stāstījums ir raits un sižets pārsteigumu pilns, pavīd arī sižets – mīlestība, lai gan ne lords Gots, ne Ada laulības ostā vēl iestūrēt nesaistās, un jā, neviens no viņiem arī nav iemīlējies, bet viņiem līdzās uzplaukst daži skaisti mīlestības ziedi.

Did you like this? Share it:

1 comment to Kriss Ridels “Ada un nāvīgais pārsteigums”

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>