Carpe diem!

marts 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Historia

Kas blogerim grāmatu plauktā? Sienakaudzes iznāciens.

klasv-ziemassvetki-2014-rogainings-jura 085Šonedēļ startēja jauna grāmatu blogeru stafete “Parādi savu grāmatu plauktu”. Kad to ieraudzīju, apsmējos, jo konkrētajā brīdī viss mans lielais grāmatu plaukts atradās uz dzīvojamās istabas grīdas, bet pats plaukts no melna pārtapa gaiši zilā. Tomēr līdz nedēļas beigām nelielos remontdarbus esmu beigusi un grāmatas sarindotas plauktā, kas beidzot ir gatavs savai pirmajai publiskajai debijai.

klasv-ziemassvetki-2014-rogainings-jura 093Patiesības labad gan jāsaka, ka man ir divi grāmatplaukti un vēl pāris vietas, kur mēdz apmesties grāmatu kaudzītes. Šis grāmatu plaukts atrodas dzīvojamajā istabā un iekārtojies skapja vidus daļā. Šajā plauktā nav pilnīgi nekādas sistēmas un sabāzts viss pēc kārtas. Grāmatas nonākušas pie manis pa visdažādākajiem ceļiem, ceļojušas līdzi no vienas vietas uz citu. Turklāt grāmatas saliktas pat divās rindās, kas uz visai cienīga vecuma skapi labu iespaidu neatstāj, grāmatu svars nabadziņu ļoti noslogo un tas vairs īsti nav spējīgs noturēt skapja durtiņas. Diemžēl pagaidām neesmu saņēmusies šī plaukta revīzijai un grāmatu vācēja mānijas pārvarēšanai. Tā nu pa laikam pārbraucu pār plauktu un saku: Pacieties vecīt, pacieties!

Otrs, lielais grāmatu plaukts atrodas dēla istabā. Tieši šīs istabas remonts bija iemesls skapi izkrāmēt un mazliet pašķirot. Bija ļoti grūti, bet pāris kilogramus vieglāks tas tapa. Tagad tik atliek izdomāt, kam malā noliktās grāmatas atdot. Vienu daļu jau kaimiņiene savāca. Tātad palūkosim, kas plauktam vēderā pēc reorganizācijas.

klasv-ziemassvetki-2014-rogainings-jura 087 1. Plaukts – Nezināju, ka man tādas grāmatas ir. Šajā nodalījumā vietu lielākoties atradušas grāmatas, ko esmu mantojusi no draudzenes, kura dzīvokli īrēja pirms manis. Tur lielākoties atrodas grāmatas, ko neesmu lasījusi, bet pati sev atzīmējusi, ka ja jau viņas pie manis nonākušas, tad vajadzētu izlasīt. Šo grāmatu esamību konstatēju, šķirojot lielo grāmatu kaudzi uz grīdas. Tur atrodama visdažādākā veida latviešu un ārzemju daiļliteratūra. Protams, ir arī jau sen izlasītas un zināmas grāmatas.

klasv-ziemassvetki-2014-rogainings-jura 0892. plaukts – Uzziņu literatūra. Šeit saliktas grāmatas par visdažādākajām tēmām. Sākot ar tautasdziemu izlasi, latviešu tradīcijām, vēsturi, pedagoģisku literatūru, bērnu kopšanu, beidzot ar Zālīša “Mīlestības vārdā” (par kura esamību arī neko nezināju) un “Sekss un gars”.

klasv-ziemassvetki-2014-rogainings-jura 0903. plaukts – Bērnu litearatūra. Šis ir pats lielākais grāmatu plaukta nodalījums. Ļoti liela daļa grāmatu arī palicis mantojumā no draudzenes puikas. Vienu daļu esmu iegādājusies pati, citas atceļojušas no Zvaigzne ABC. Vēl kas ir sadāvināts, bet Harijs Poters ir neatdotas grāmatas manai draudzenei Maijai. Azņēmos palasīties dekrēta atvaļinājumā. Tā arī vairāk par pirmo neesmu izlasījusi, bet nu jau piecgadnieks interesējas, vai viņam par burvju puisi palasīšu priekšā.

4. plaukts – Manas dārgās vārnīcas. Tā kā ļoti liela manas dzīves ir bijusi saistīta ar latīņu un sengrieķu valodu, bez šādām vārdnīcām neiztikt. Šeit sarindojusies arī latīņu gramatika un mīti. Tad dažādas citu valodu vārdnīcas. Nīderlandiešu valodas vārdnīcas gan dzīvojas dzīvojamajā istabā kumodes. Kaudzīte ar vācu valodas vārnīcām, šis tas no poļu valodas, svešvārdu un latviešu vecvārdu vārdnīca. Šeit vietu atradušas arī pavārgrāmatas.

klasv-ziemassvetki-2014-rogainings-jura 0925. plaukts – Grāmatas vācu un holandiešu valodā. Tā teikt mana ārzemju literatūra. Šīs grāmatas esmu atvedusi no braucieniem uz Holandi un Vāciju. Dažas pirktas, daža atdāvinātas, pāris mantotas no tās pašas draudzenes.

klasv-ziemassvetki-2014-rogainings-jura 0916. plaukts – Zvaigznes ABC grāmatas. Nonākušas manā plauktā, sadarbojoties ar šo izdevniecību, vai nopērkot. Plaukts gan nav pilnīgs, jo kādas grāmata aizdota izlasīšanai, kādas uzdāvinātās lai iepriecinātu sev mīļus cilvēkus, bet dažas uz mana naktskapīša gaida, kad uzrakstīšu par tām aprakstus vai izlasīšus. Pagaidām rindā izlasītas, bet neaprakstītas veselas četras.

Tāds, lūk, dotajā brīdī  ir sienakaudzes.lv grāmatu plaukts, bet tam ir ļoti mainīga daba.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>