Carpe diem!

februāris 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  

Historia

Zobārsta diena un pieklājīgais lācens Padingtons

paddington_news_1Vakar mūsmājās bija Zobārsta diena. Mans piecgadnieks devās pirmajā vizītē pie zobārsta, jo zobā bija iemitinājies negantais Zoburķis. Pirmā reakcija, izdzirdot par vajadzību doties pie zobārsta, nebija visai iepriecinoša, jo izrādās jauneklis esot dzirdējis, ka minētās profesijas pārstāvis, urbjot zobus un tas sāpot. Tā esot teikusi kaimiņmeitene. Tomēr sekojot, zobārsta ieteikumam izdevās radīt stāstu par Zoburķa barošanu ar zemeņu želeju, midzināšanu un izpūšanu laukā no zoba, kas izkliedēja visas bailes. Tomēr, lai šo dienu pārvērstu par ļoti jauku dienu, jauneklim bija atļauts neiet uz dārziņu, kā arī doties uz kino. Izvēle krita uz filmu “Lācītis Padingtons”

Jau iepriekš ar šo mazo, amizanto lācēnu no tālās Peru bijām iepazinuši multiplikācijas filmiņā. Tādēļ man pašai bija ļoti interesanti, kāda būs filma. Atzīšos, jutos ļoti patīkami pārsteigta. Pirmkārt jau maini fascinēja filmas mūzika, pieļauju, ka tā nāca no Peru. Uz pelēcīgās Londonas fona jautrie, krāsainās drēbēs tērptie muzikanti, kas ik pa laikam uzradās uz kāda ielas stūra, kāpņu telpā vai stacijā, bijā tikpat eksotiski, kā pats lācēns un Braunu ģimene, kura līdz lācēna parādīšanās brīdim to pat varbūt nenojauta vai neatzina, vismaz puse no šīs ģimenes, jo Brauni nav vidusmēra angļu ģimene.

Vienmēr pareizais un piesardzīgais Brauna kungs, patiesībā ir izbijis hipijs, kurš savu brīvdomību un avantūrista garu pēc bērnu piedzimšanas noslēpis kaut kur dziļi skapī, kļūstot par garlaicīgo, piesardzīgo un pārāk normālo Braunu.

Viņa meita ir līdzīga viņam. Džūdijai ir apbrīnojams talants iemācīties jebkuru valodu, pat Peru lāču. Viņa to ļoti labi apzinās un tāpēc cenšas būt ļoti, ļoti normāla, norobežojoties no mākslinieciski apdāvinātās mātes un  brāļa -jaunā izgudrotāja. Var jau būt ka tas ir tikai pusaudžu maksimālisms un vēlme būt tādai kā citiem, tomēr Džūdija reizumis ir sava tēva tieša kopija.

Ģimenes ekscentriskākā būtne ir Brauna kundze, kas ir grāmatu ilustrātore. Viņa ir tā, kas ģimenē ienes krāsas. Viņai visai lai izdodas šad tad pārkāpt Brauna kunga noteikumus, Tomēr šķit, ka viņa nepārtraukti meklē Brauna kungu-hipiju, kas viņu pavizinās ar mocīti un neironizēs par viņas ekscentrismu, māksliniecisko dzīves uztveri. Patiesībā, Brauna kungs apspiež Brauna kundzi un neļauj viņai būt pašai.

Otrais ģimenes “apspiestais” ir Braunu dēls Džonatans, kurš no pašām garlaicīgākajām un bērniem drošākajām rotaļlietām ar izglītojošu raksturu spēj pagatavot brīnumainas lietas. Džonatana talants ir dažādi izgudrojumi, eksperimenti un tehniskas lietas. Vienīgā nelaime ir tā, ka tēvs viņam to visu liedz, jo viņaprāt tas ir bīstami. Tāpat kā braukšana pa trepju lenteri, lēkāšana un dažādas citas draiskulības.

Brauna kungs savu ģimeni tur īstā normālības rāmī. Vienīgā, kas tur varbūt īsti neietilpst ir vecā mājkalpotāja, kura savā dzīvē ir daudz ko pieredzējusi un īsti vairs nelokās pēc Brauna kunga svilpes.

Taču tad ierodas lācēns Padingtons ar marmelādes maizi cepurē un apgriež Braunu ģimenes dzīvi ar kājām gaisā. Viņš ir kā neliels tornādo, kas izjauc ierasto Braunu ikdienu, bet viņa parādīšanās ļau ģimenes locekļiem atklāt pašiem sevi un saprast, ka būt pašam, kaut arī atšķirīgam nav nekas slikts. Kāda atšķirība, ko padomās citi, ja viņi paši jūtas labi un ir laimīgi. Tad taču var arī pārkāpt visus stereotipus un ierastos uzvedības modeļus.

Cilvēks, kuram noteikti nav pieņemams, ka kāds rīkojas pretī ierastajam ir Milisenta Mongonereja pētnieka Klaida Mongonereja meita. Viņa nespēja piedot ne savam tēvam, ne Peru lāčiem, kurus viņas tēvs savas Peru ekspedīcijas laikā atteicās nogalināt un izbāzt zinātnes vārdā, jo bija iemīlējis šīs saprātīgās būtnes. Šie iemesla pēc Ģeogrāfu biedrībā atteicās atzīt Mongonereja Peru ekspedīciju kā notikušu, bet viņu pašu izslēdz no biedrības. Slavas un bagātības vietā viņš saņem nievas un zaudē zinātnieka statusu. Milisenta to nespēj piedot ne savam tēvam, ne Peru lāčiem, tādēļ kļūst par taksidermisti, kuras galvenais mērķis ir pabeigt tēva nepabeigto – izbāzt Peru lāci. Viņa uzsāk Padingtona medības. Jāsaka gan, ka Nikolas Kidmenas Milisentai ir īsts slepenā aģenta talants un  aprīkojums. Viņa ir aukstasinīgāka par rūdītāko nozieddznieka un pieļauj, ka vajadzības gadījumā varētu izbāzt arī Braunu ģimeni, kas nostājusies viņai ceļā uz Peru lāča izbāzeni.

Man filma ļoti patika, sevišķi krāsu spēle, kas ļauj citādajam izcelties uz ierastā fonā, liekot saprast konkrētā tēla vienreizību. Bērns par filmu bij sajūsmā un to apliecināja elpas aizturēšana brīžos, ka lācēnam draudēja briesmas un tas, kā bērns pārdzīvoja uz ekrāna notiekošo, kā arī lielais prieks par to, ka ļaundare saņem pēc nopelniem. Filma arī rāda, ka cilvēki spēj atzīt savas kļūdas un mainīties. To parāda gan Brauna kunga atziņas, gan kaimiņa Harija kunga rīcība, brīdī, kad viņš saprot, kādi ir patiesie Milisentas mērķi.

Pēc filmas, pusdienām kafejnīcā un mielošanās ar saldējumu labā noskaņojumā devāmies pie zobārsta un ticiet vai nē šis noskaņojums arī saglabājās, jo jauneklis pat nepamanīja, kā viņa iešpricē anestēziju un aizgāja no zobārsta tikpat labā omā kā atnācis.

Did you like this? Share it:

1 comment to Zobārsta diena un pieklājīgais lācens Padingtons

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>