Carpe diem!

janvāris 2015
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Historia

Juris Zvirgzdiņš, Anita Paegle

300x0_miegapasaka_978-9934-0-4072-6VIENS! VIENS PATS MĀJĀS! KĀ TAJĀ FILMĀ! Kas gan vēl var būt lieliskāks par šo? Tāda laime! Nav ne viena, kas liek kārtot mantas, tīrīt zobus un iet laikus gulēt. Turklāt nav jāpacieš vecākā māsa. Brīvība!!! Vecāku paziņojums, ka viņu mašīna ir iestigusi sniega kupenā un mājās viņi nebūšot agrāk kā nākamās dienas rītā, izraisa neizsakāmu piecgadīgā Matīsa sajūsmu. Viņš un viņa draugi: runcis Muris un lācēns Brunis, šo brīvību izmantos lietderīgi. Tieši tā, kā viņi to vēlēsies. Tās būs lielisks un neaizmirstams vakars. Tieši tāds tas arī izvēršas. Pēc šī vakara par māsas aizrautīgākais stāsts par iestigšanu sniega kupenā Matīsā un viņa draugos izraisa tikai smaidu. Jo kas gan ir sniega kupena, salīdzinājumā ar ābolu pankūkām, paslēpēm, akrobātiskiem lēcieniem gultā,  veselu baru aitu Matīsa guļamistabā, vilku lieliem zobiem un lācēnu Bruni kā vannasistabas briesmoni? Pilnīgi nekas! Bet pats labākais ir tas, ka nevienam pašam par to nav nojausmas. Ja nu vienīgi tam, kurš ķēries pie krāšņās rakstnieka Jura Zvirgzdiņa un mākslinieces Anitas Paegles grāmatiņas “Miega pasaka” lasīšanas.

“Miega pasaka” ir viena no tām grāmata, kas sava garuma ziņā ir piemērota lasīšanai pirms došanās uz čučumuižu. Arī pats stāsts sagatavo naktsmieram, jo vēstījums ir skaidri saprotam – pēc rosīgas dienas/vakara ikvienam jādodas gulēt, pat tad, ja istabu piespirojušas simts aitu un izdevies padzīt vilku ar baisiem zobiem. Īstus sajūsmas saucienus noteikti izraisīs piedāvājums pasaku izspēlēt. Vismaz manās mājās ik pa brīdim atskan lūgums spēlēt Miega pasaku.

Ļoti skaistas ir mākslinieces Anitas Paegles ilustrācijas. Interesanti ir tas, ka grāmatas lapas nav baltas kā ierasts, bet gan melnas, atbilstot dienakts stundai, kurā norisinās pasakā aprakstītie notikumi. Taču manī vislielāko sajūsmu sagādāja grāmatas vāka materiāls. Nezinu, kā tas panākts, bet maigā, matētā vāka faktūra rada vēlmi tai nepārtraukti pieskarties un to noglāstīt. Pamanīju, ka manam piecgadniekam piemīt tāda pata vēlme. Un tad vēl tās mīlīgās aitiņas!!! Jauka kopā lasāma un aplūkojama grāmata par patstāvību un baiļu uzveikšanu.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>