Carpe diem!

novembris 2014
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Historia

Lorēna Veisbergera

300x0_atriebibapradasbruncos_978-9934-0-4356-7Pirms vairākiem gadiem izdevniecība Zvaigzne ABC savus lasītājus iepriecināja ar amerikāņu rakstnieces Lorēnas Veisbergeras romānu “Sātans Pradas brunčos”. Romāns pēc tā iznākšanas ASV iekaroja lasītāju uzmanību daudzās pasaules valstīs un pavisam drīz romāna ekranizācija sasniedza arī kinoekrānus, un visi iepazinās ar baiso Mirandu Prīstliju, kas liek aukstus sviedrus svīst ikvienam, kas nonāk viņas tuvumā. Dizaineri, fotogrāfi, sadarbības partneri, visi kā viens, lai cik savaldīgi būtu, nodrebēja Mirandas Prīstlijas tuvumā. Tomēr visneapskaužamākās ir Mirandas asistentes, kurām arī pēc darba attiecību pārtraukšanas ar Mirandu, vien bijušās priekšnieces vārds uzdzen panikas lēkmi. Tieši tā jūtas arī Endija, bijusī Mirandas jaunākā asistente, kura, kā atceramies no iepriekšējā romāna, atļāvās Mirandu Prītsliju skaļi aizsūtīt pie visiem nelabajiem un uzteikt darbu, kas nav visai ierasti, jo parasti Miranda ir tā, kas visus atlaiž. Tādēļ ir pienācis laiks Mirandas atriebībai. Sieviete-haizivs dodas pārmācīt mazo nepaklausīgo zivtiņu.

Endija laika gaitā ir kļuvusi par veiksmīgu uzņēmēju. Lai cik dīvaini tas neliktos, par Endijas tuvāko draudzeni un biznesa partneri ir kļuvusi Mirandas vecākā asistente Emīlija, ar kuru Endijai attiecības bija visai vēsas un saspīlētas. Tomēr ne velti saka, Liktenim ir savi plāni. Abas meitenes ir izveidojušas tiešām prestižu kāzu žurnālu, kas ir visai ienesīgs. Endijai ir lielisks līgavainis un tiek svinētas kāzas. Vienīgais, kas aptumšo Endijas laimi ir topošās vīramātes nepatika un nespēja viņu pieņemt kā sava dēla sievu. Taču nepietiek ar to, savā kāzu dienā Endija izlasa savam topošajam vīram adresētu mātes vēstuli, kas vieš pirmo neuzticēšanos jaunlaulāto starpā. Endijas dzīvē atkal iebrāžas Miranda, kas vēlas pirkt viņas žurnālu. Visi apkārt, arī Endijas vīrs uzskata, ka tā ir lieliska izdevība. Emīlijai tas ir sapņu piepildījums. Tikai Endija nespēj iedomāties, ka varētu kaut dienu strādāt Mirandas pakļautība. Taču Miranda pieprasa veselu gadu no Endijas dzīves, jo tieši tādi ir līguma nosacījumu.

Šajā grāmatā neviens nevicinās ar dūrēm Tas nav Mirandas stilā, te viss notiek smalki, kā jau pie smalkiem ļaudīm. Lasītājam ir iespēja sekot līdzi smalkam tīklam, ko Miranda vij ap noskatīto upuri, kā tas ietekmē Endijas dzīvi. Tomēr liels prieks ir par to, ka paralēli Endijas attiecībām ar Mirandu, ļoti liela daļa grāmatas ir veltītas pašai Endijai, viņas attiecībām ar vīru un citiem viņai svarīgiem cilvēkiem. Pirmais romāns atstāja beigās nelielu jautājumu zīmi un vēlmi uzzināt, kā tālāk attīstīsies Endijas dzīve. Tik ļoti gribējās, lai viņai viss būtu labi. “Atriebība Pradas brunčos” sniedz atbildi un pieliek punktu stāstam par sātanu Pradas brunčos. Es tiešām būtu ļoti izbrīnīta, ja pēc kāda laika uzrastos vēl trešais romāns. Ja pēc pirmā romāna izlasīšanas bija neliela mazuma piegarša, tad pēc otrā romāna varu teikt: “Esmu paēdusi un vairāk negribu”.

Man personīgi, šī grāmata vairāk bija kā izklaidējoša literatūra, bez  kaut kādas dziļākas filozofijas meklēšanas, lai arī… kaut kas tajā visā ir. Man pašai ir bijusi darba vieta, kur katra saruna ar priekšnieku prasīja, iepriekšēju nobriešanu, lai arī nekādu teroru no viņa puses nebiju izjutusi. Bailes, varētu teikt pat nepamatotas, bija mani pašā. Tā teikt, mums katram ir savi tarakāni, ne vienmēr šefam jābūt briesmonim. 🙂

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>