Carpe diem!

septembris 2014
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Historia

Grēthena Rūbina

300x0_coverLielākā daļa cilvēku piedzimuši ar urdītāju azotē. Tas neļauj mierīgi apstāties, tas urda, baksta, dzen uz priekšu. Un mēs visi tam pakļaujamies, dzenamies pēc lietām, mirkļiem , emocijām un ideāliem. Reizēm nemaz tā īsti neieklausoties sevī, jo ikreiz kad izdarām ko tādu, kas neatbilsts vispārpieņemtajām normām vai atšķiras no citu darītā, urdītājs ir klāt un baksta tik sāpīgi, ka pēc brīža pats uz sevi lūkojies ar augošu neapmierinātības sajūtu.

Kur mēs tā skrienam? Ko baidāmies nokavēt? Kas ir mūžīgais cilvēces dzinulis? Mēs visi kā viens vēlamies būt laimīgi. Tikai… Ko īsti nozīmē būt laimīgam? Un kādēļ, bieži vien, šī laimes sajūta, sasniedzot izvirzītu mērķi nemaz neparādās, vai arī ir tik gaistošas? Teoriju u pētījumu par laimi un laimes sajūtu ir ļoti daudz. Tik pat daudz ir dažādu pašpalīdzības grāmatu par to kā būt laimīgam. Tomēr, kas der Sašam, neder Pašam. Kā lai zina, kura laimes formula ir Tava īstā? Gadiem ilgi studēt dažādas grāmatas un pētījumus par laimi? Izstrādāt pašam savu teoriju? ne visiem tas varētu būt pa spēkam, ne visiem tam pietiktu laika. Un nevajag ar. Jo mums par laimi to jau ir izdarījusi rakstniece Grēthena Rūbina, kuras pētījumu rezultātā ir radusies lieliska grāmata “Laimes projekts”.

“Laimes projekts” ir grāmata, kas atkal un atkal apliecina jau zināmo patiesību, ka tikai pats cilvēks ir atbildīgs par to, vai viņš jūtas laimīgs. Laimi neviens nevar uzdāvināt, to nevar nozagt vai izpostīt. Jo laime mīt pašā cilvēkā un tikai pats cilvēks izvēlas būt laimīgs vai nelaimīgs. Turklāt, bieži vien mēs ikdienas steigā nepamanām, cik laimīgi patiesībā esam un nenovērtējam to, kas mums dots. Arī tad jo to zinām, ne vienmēr spējam par to priecāties un dzīvojam neapmierinātībā ar sevi un apkārtējiem, izjūtot stresu un gūzmu nepatīkamu emociju. Ir ļoti daudz grāmatu, kas orientētas uz tā saukto pozitīvo domāšanu. Vairākas no tām esmu lasījusi arī es. Tomēr neviena mani īsti nekad nav pārliecinājusi, bet tajā paustais – neīsts un liekuļots.  Mēs ikviens esam apveltīti ar dažādām emocijām, gan pozitīvām, gan negatīvām. Es esmu no tiem, kas uzskata, ka visas šis emocijas ir dabīgas un cilvēkam nepieciešamas, tā ir daļa no cilvēka. Tādēļ noliegt negatīvās, bet izcelt pozitīvās būtu mākslīga pozitīvisma radīšana, cilvēkam tā arī īsti nekļūstot laimīgam.

Grēthena Rūbina “paņēma” ar atraktīvu rakstības stilu un to, ka dažādas laimes formulas un ieteikumus izmēģināja dzīvē, atbilstoši savām vajadzībām, dzīvesveidam, savai būtībai un raksturam. Tāda veidā radot praktisku, sistemātisku un tieši viņai piemērotu laimes projektu. Turklāt viņa pārmaiņas savā dzīvē ievieš pakāpeniski, nevis histēriski cenšoties par visu varu tūlīt un tagad kļūt laimīga. Savam laimes projektam rakstniece velta veselu gadu, kas visā visumā ir ļoti īss laika sprīdis, bet, spriežot pēc Grēthenas pieredzes, tam ir visai paliekošas pēdas visā cilvēka mūžā. Solīti pa solim, mēnesi pa mēnesim viņa iet pretī savai labsajūtai, harmonijai un laimes sajūtai. Tas prasa diezgan lielu disciplīnu, ieklausīšanos sevī un savās sajūtās, diezgan daudz darba ar sevi un arī laiku. Tomēr, visiem skeptiķiem gribu teikts, ka, ja tā godīgi, cilvēka dzīves lielākais uzdevums ir darbs ar sevi un saviem “tarakāniem”. Jo tikai mainot attieksmi pret sevi un citiem, mēs mainīsim citu attieksmi pret mums. “Laimes projekts” ir ļoti iedvesmojošs un lielisks špikeris tiem, kas sapratuši, ka pietiek bēgt pašam no sevis, cenšotie glābt vai pāraudzināt citus, un ka pienācis laiks sakārtot sevi un savu dzīvi, saprotot, ko es īsti vēlos un kas man liek justies slikti vai labi.

Lasot, nespēju beigt priecāties par autores atraktīvo, neizskaistināto un rožainā miglā neietīto domu izklāstu, kas reizēm raksturīgs dažādām pašpalīdzības grāmatām, kuru autores ir sievietes. Grēthenas Rūbinas izteiksmes veids un domu izklāsts laimes projektu padara labi saprotamu un tuvu ikvienam, tādā veidā sniedzot iedvesmu un radot vēlmi pašam uzsākt savu laimes projektu.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>