Carpe diem!

jūnijs 2014
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Historia

Zvaigznes ABC Bērnu grāmatu pavasaris līdz 3. jūnijam!!!

bernu_gramatu_pavasaris-ml_600Šogad Zvaigzne ABC ikvienam devusi iespēju iepazīties ar bērnu literatūras pērlēm, gan ceļot gaismā mūsu bērnības grāmatas, gan ļaujot iepazīt daudzas līdz šim nepazītas, bet visā pasaulē populāras grāmatas. Atzīšos manas bērnu literatūras zināšanas bija iesprūdušas kaut kur pie Mārgaritas Stārastes, Annas Brigaderes, Tūves Jansones, Astrīdas Lingrēnas un Jāņa Raiņa. Kaut kur apziņā figurēja Inese Zandere un vēl pāris no latviešu autoriem, kas šo to sarakstījuši bērnu literatūrā, daži manā grāmatu plauktā iemaldījušies darbi no ārzemju bērnu literatūras, bet, ja godīgi, ar to manas zināšanas bērnu literatūrā un grāmatniecībā beidzās. Tādēļ ar visai lielu interesi kopā ar bērnu devāmies uz Bērnu grāmatu pavasara pasākumiem. Neliels pārskats par šī gada jubilāriem:

staraste1) 12. aprīlī visās Zvaigzne ABC grāmatnīcās tika atzīmēta mūsu pašu iemīļotās rakstnieces un grāmatu ilustratores Margaritas Stārastes 100 gadu jubileja. Domāju, ka cienījamās rakstnieces veikums lielākajai daļai ir zināms.

vardulens 2) 23. aprīli savu ceturtdaļgadzimta jubileju svinēja nīderlandiešu rakstnieka Maksa Velteija grāmatas varonis Vardulēns, kas ikvienam pavēstīja, ka mīlestībai nav svarīga ne krāsa, ne lielums un pat ne valoda. Mīlestībai nav nekādu šķēršlu, jo tā ir mīlestība.

vinija3) 30. aprīlī savā krāsainajā pilī viesus uzņēma un uz slotas vizināja rosīgā raganiņa Vinnija. Laiskoties un garlaikoti žāvāties nevienam nebija ļauts, Vinnijai vienmēr ir kas padomā, pat ja viņas mīlulim Vilbūram tas reizēm sagādā īdzīgu omu. Ja jau 27. gadus to ir pacietis, tad otrus 27 pacietīs kā nieku.

bubuls4) 10. maijā uz lapsu cepešiem un čūsku cīsiņiem viesus sauca Bubulis un mazais Bubulēns. Bij laipni gaidīts ikviens, kas našķu kārs un nav bailīgs. Jubelis tīri pamatīgs, pa abiem kopā pusgadsimts, bet atsevišķi ņemot, 15 gadus pa pasauli bubuļo Bubulis, bet apaļus 10 Bubulēns.

mumini5) Gadsimts nav nieka lieta. Tieši gadsimta jubileju 22. maijā svinēja Muminu māmiņa Tūve Jansone, kuras grāmatiņas par Muminiem ir mīļas gan lieliem, gan maziem.

niks6) Par visu laiku dauzonīgāko un negantāko puiku pēdējos 20 gadus tiek uzskatīts Negantais Niks. 30. maijs, diena pirms vasaras brīvlaika, pats ideālākais laiks Nika 20. dzimšanas dienas ballītei. Lai bailēs trīc “Lāzera kauju” centrs un citas izklaides vietas Nika māju tuvumā. Šogad Negantasi Niks nosvinēja savu uebermegakrutāko ballīti Rīgā. Turklāt Zvaigzne ABC ir ar mieru sarīkot arī 21. Nika burziņu. 😀

Pati jaukākā Bērnu grāmatu pavasara opcija ir tā, ka visas jubilāru grāmatiņas un vēl daudz citas bērnu grāmatas n0 3. aprīļa – 3. jūnijam iespējam nopirkt par īpašo akcijas cenu 25-70%                                      (http://www.zvaigzne.lv/lv/jaunumi/bernu_gramatu_pavasaris/akcijas_gramatas/209141-gramatu_saraksts_kas_piedalas_akcija_bernu_gramatu_pavasaris.html).

Līdz ar to, vēl ir palikusi tieši 1, 5 diena, lai par tīkamu cenu papildinātu sava bērna grāmatu plauktu. Vasara ir skriešanas, diešanas un darbošanās laiks, bet kādā lietainākā dienā grāmatas lasīšana var kļūt par lielisku brīvā laika pavadīšanas veidu.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>