Carpe diem!

jūnijs 2014
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Historia

Negantais Niks un Zvaigzne ABC rullzz!!!

image (13)Beidzot tā diena bija pienākusi. Neskatoties uz to, ka Niks bija pārliecināts – kaķa un vecāku lāsti debesīs nekāpj. Negantā Nika jeb Henrija, kā viņu pazīst citur pasaulē, vecāki beidzot nolēma pildīt to, ko jau solīja gadu no gada – nerīkot negantā Nika dzimšanas dienas ballīti. Tavu neražu, tam vajadzēja notikt tieši tad, kad ballītei vajadzēja pārspēt visas iepriekšējās – Nika 20 dzimšanas dienā. Tieši tik ilgi lasītājiem visā pasaulē ir pazīstama Frančeskas Saimonas radītais tēls, veselas grāmatu sērijas galvenais varonis – Negantais Niks, kura negantās izdarības, dauzonības un visai dzelžainā loģika, iekarojusi ne viena vien sirdi un grāmatu plauktus.

Ko lai dara brīdī, kad vecāki ballītei pateikuši nelokāmu nē un “Lāzera kauju” centrs, tuvākās kafejnīcas, boulinga zāles un citas izklaides vietas 5 km rādiusā izlīmējušas brīdinājuma zīmes ar pārsvītrotu Nika foto? image (10)Šeit līdzēt var vienīgi atraktīvā izdevniecības Zvaigznes ABC komanda, kas kopā ar Rīgas Cirka studiju un limonādi “Limpo” 30. maijā sarīkoja negantajam Nikam neaizmirstamu dzimšanas dienas ballīti. Par to varēja pārliecināties ikviens, kas savā pēdējā skolas dienā – 30.maijā no 12.00 – 15.00 pabija Zvaigznes ABC grāmatnīcā K. Valdemāra ielā 6.

Skolas bērneļiem pēdējās maija dienas paiet brīvdienu gaidās. Manam jaunajam cilvēkam līdz skolas gaitām vēl jāpaaugas, bet jau aprīļa beigās viņš man apņēmības pilns paziņoja, ka vēloties garās brīvdienas un tādēļ vasara pārceļoties uz laukiem pie omes, neatkarīgi no tā vai mamma ar tur būšot vai nē. Pats Tad nu arī ar omi runāja, vai varot vasarā pa laukiem dzīvoties. Līdz ar to mums 30. maijs arī šogad tapa par tādu kā pēdējo dienu uz pilsētas bruģa pirms garajām brīvdienām zaļā pļavā. Nolēmām to iesākt ar negantā Nika ballītes apmeklēšanu.

image (7)Tā kā visa Zvaigznes ABC rīkotā Bērnu grāmatu pavasara ietvaros nebijām bijuši tikai uz 2 šīs akcijas pasākumiem, esam jau pazīstami un gaidīti viesi. Bērns jau pazīst organizētājus un tūlīt prasa, kur kas krāsojams, zīmējams vai saliekams. Turklāt vēl aizrāda, ka tas tur negantais puika nav viss Niks, bet gan Henrijs, ko daudzas reizes redzējis TV ekrānā. Tad nu nākas skaidrot, ka citur Henrijs, bet Latvijā Niks. Daudzi varbūt nezina, bet autore grāmatiņā izmantojusi savdabīgu vārdu spēli, katram varoņa vārdam piekabinot viņu raksturojošu īpašības vārdu, kas sākas ar tādu pašu burtu kā varoņa vārds. Līdz ar to, lai šo vārdu spēli nezaudētu, angļu Horrid Henry tapis par latviešu Neganto Niku. Gluži tāpat ir ar Pareizo Pēteri, Gražīgo Grietu, Raudulīgo Raulu, Īgno Īrisu un citiem grāmatiņas varoņiem, kas Negantā Nika dzīvi gandē vai, gluži pretēji, padara krāsaināku.

image (4)Kad noskaidrots, ka viss pareizi un Niks ir Henrijs, bet Henrijs Niks, var arī mierīgi ķerties pie krāsošanas darbiem, padarot Niku vēl negantāku, bet viņa vienmēr pareizo un akurāto brāli – Pēteri vēl pareizāku. Tad jāpalīdz Nikam iziet cauri ēdmaņu labirintam, sargoties apēst ko veselīgu vai gruntīgu, jo negantajam Nikam jau iedomājoties vien par dārzeņiem vai augļiem zaļš metas sejā un vēderā viss sāk griezties. Čipsi, saldumi un gāzētie dzērieni – lūk, tā tik ir štelle! Bet viss pārējais…. Bēēēē! Tas lai paliek Pēterim. Tādēļ arī svētku mielasts ir īsti Nika stilā – šokolādes cepumi un limonāde “Limpo”, nevis kaut kādi tur burkāni, selerijas vai riekstu sviesta maizītes, no kurām Nikam metas pumpas.

image (14)Pasākuma “nagla” ir izklaide, ko šajā ballītē nodrošina Rīgas Cirka studija. Krāsainie tērpi, ziepju burbuļi, balonu figūras un aizraujošie burvju mākslinieka triki lika apstāties un brīdi uzkavēties daudziem garāmgājējiem, gan pieaugušajiem, gan bērniem. Katrs ballītes apmeklētājs devās mājās ar balondzīvnieciņu, puķi, zobenu vai bumbu azotē. Neviltotu sajūsmu izraisīja burvju mākslinieka manīgās rokas, kas lika pazust un uzrasties dažāda izmēra un daudzuma bumbiņām, monētām. Te aiz auss, te kabatā, te saujā viena bumbiņa pārtapa četrās. Mazais ballētājs nevarēja vien nobrīnīties, kā viņam uz cepures vai kabatā var uzrasties bumbiņa vai pat divas. Vēlāk tik noteica, ka negantajam Nikam gan esot bijusi viena forša ballīte. Balles placi gan bija ar mieru atstāt tikai tad, kad bija pārliecinājies, ka somā atrodas arī grāmata Zvaigznes ABC oranžajā maisiņā.

Tā, lūk, iesākās mūsu vasaras brīvdienas. 🙂 Šis bija pēdējais Bērnu grāmatu pavasara pasākums, bet es ļoti ceru, ka arī nākamgad mūs sagaida līdzīgi pasākumi. Arvien biežāk tiek runāts par to, ka bērni par maz lasa, ka viņus neinteresē grāmatas. Manuprāt tieši šādi pasākumi ir viens no veidiem, kā radīt interesi par grāmatām un lasīšanu.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>