Carpe diem!

jūnijs 2014
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Historia

Džūlija Donaldsone, Aksels Šeflers

bubulsVai jūs zināt, kas ir Bubulis? Un Bubulēns? Domājat, ka tie ir spokam līdzīgi bāli trīsoši tēli, kas maziem bērniem nakts stundās laupa miegu, vai arī neklausīgos aizrauj prom kā divi deviņi? Var jau būt, ka ir arī tādi bubuļi, bet angļu rakstnieces Džūlijas Donaldsones un mākslinieka Aksela Šeflera radītais Bubuļa tēls ir pavisam gruntīgs, īsts smagsvarnieks. Mīlīgs lempuks – tā es viņu nosauktu.  Šeit nav nekā no pustumsā zibošām ēnām, jo Bubuļa ilkņi ir kā zobeni, nagi kā grābekļi un visi zobi dzerokļi. Ceļgali tam tulznaini, kāju nagi nekopti, degungalā bumbuļi, acīs viņam nikna kvēle, pāri zodam melna mēle, kažokā tam lillā dēles. Lūk tād izskatās Bubulis, ko izdomājis, kād pavisam maziņš pelēns, kuram ik dienas mežā uzglūn lielāki dzīvnieki un putni, kas par to vien sapņo, kā mazo pelēnu apēst. Tādēļ pelēns arī izdomā Bubuli, kas traks uz lapsu cepešiem, pūču bifštekiem un čūsku cīsiņiem. Balamutīgais un drosmīgais pelēns ātri vien iedzen bijību meža zvēros. Tomēr tam, ka viņš tiešām sastaps īstu Bubuli… tam viņš nekad nebūtu noticējis. Turklāt, kā izrādās, arī Bubulis, gluži tāpat kā lapsa, pūce un čūska, kāro viņu apēst. Pelēns nezaudē dūšu un diezgan ātri nobiedē pašu Bubuli tā, ka tas liek ļekas vaļā un arī savam dēlēnam, mazajam Bubulēnam māca piesargāties no mežā mītošās baisās peles.

Džūlijas Donaldsones un Aleksa Šeflera Bubulis noteikti nav tēls, no kura bērni baidīsies. Tas nav tēls ar kuru piedraudēt lielākam vai mazākam dauzoņam. Bubulis vienlaicīgi it kā ir briesmīgs, bet tajā pašā laikā tīri mīlīgs, amizants un naivs. Citādi jau pelēns viņu tik vienkārši neapmānītu. Stāstiņi par Bubuli un Bubulēnu drīzāk rosina bērnus nebaidīties un brīžos, kad piezogas bailes, neapjukt, bet mēģināt asprātīgā veidā tik galā ar situāciju, varbūt pat samulsināt to, no kā baidās, kā arī pamanīt, ka velns nemaz nav tik melns, cik melns tiek mālēts. Par to liecina arī atraktīvās Aleksa Šeflera ilustrācijas. Stāstiņu garums ir piemērots gan maziem bērniem priekšā lasīšanai, gan tiem, kas tikko apguvuši lasītprasmi, patstāvīgai lasīšanai.

300x0_coverStāsti par Bubuli un Bubulēnu ir populārākie no Dž. Donaldsones sarakstītajiem darbiem. Savu popularitāti tie guvuši pakāpeniski, iekarojot arvien vairāk mazo lasītāju sirdis. Laika gaitā izdota arī Bubuļa un Bubulēna audiogrāmata, kā arī Bubuļa krāsojamā grāmata ar dažādiem krāsošanas un zīmēšanas uzdevumiem, kas ir iespēja bērniem izpausties radoši un ļauties fantāzijas lidojumam. Krāsojamā grāmata sasucas ar lasāmo grāmatu, jo tās uzdevumos izmantoti fragmenti no lasāmās grāmatas, kas ļauj bērnam atcerēties lasīto, kā arī to labāk izprast veicot dotos uzdevumus.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>