Carpe diem!

maijs 2014
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Historia

Valērija Tomasa, Korkijs Pols

vinnijaPēc Vinnijas 27. dzimumdienas ballītes apmeklējuma mūsu mājā pavisam loģiskā kārtā nonāca Valērijas Tomasas un Korkija Pola kopdarbs “Rosīgā raganiņa Vinnija” ir nonācis arī mūsmājā. Abi ballītes viesi, mans dēls un kaimiņu meitēns, par ballīti bija tādā sajūsmā, ka vēl nedēļu pēc pasākuma melnais runcis Vilbūrs bija vainīgs pie dažādiem nedarbiem un negadījumiem. Te krūzi ar kakao apgāzis, te aizvēris acis, kļuvis neredzams un aizlicis skrienot priekšā ķepu.  Tādēļ neizpalika arī kopīga grāmatiņas lasīšana.

Vai kādreiz esat bijuši namā, kas ir pilnīgi melns. Tādā, kur viss ir pilnīgi melns. Tieši tādā namā dzīvo rosīgā raganiņa Vinnija. Kura pati gan nemaz nav melna. Toties viņas kaķis Vilbūrs ir melnāks par melnu un bieži vien melnajā mājā nav ieraugāms. Sevišķi, ja aizvēris acis un nolēmis pasnaust. Viss jau būtu labi, ja Vilbūram nepiemistu niķis gulēt kur pagadās. Te uz melni melnajām trepēm, te Vinnijas mīļākajā melnajā krēslā, te pašā melnākajā virtuves kastrolī. Tas Vinnijai nemaz nepatīk. Ne kā patīkama jau nav ne paklupšanā pret kaķi, kas beidzas ar kritienu pa trepēm, ne arī tajā, ka uzsēdies savam mājas mīlulim uz galvas.

Vinnija jau nebūtu Vinnija, ja kaut ko neizdomātu. Mazliet maģijas un Vilbūrs ir mainījis krāsu. Tomēr, tavu nedienu, klāt citas problēmas! Vinnija nepadodas un ar nākamo burvju nūjiņas vēzienu arī šīs nedienas ir atrisinātas. Tikai Vilbūrs nezkādēļ rāda skābu ģīmi! Galu galā viss tomēr atrisinās pavisam labi un Vilbūrs var priecāties par savu skaisto, melno kažociņu.

Valērijas Tomasas teksts un Korkija Pola dzīvespriecīgie zīmējumi patīk visiem, sevišķi jau meitenēm. Mazo kaimiņu Kati grāmatiņa aizrāva tik ļoti, ka Klāvs džentalmenis būdams to viņai uzdāvināja. Tagad tā ir iecienīta ikvakara lasāmviela un Kates mamma stāstiņu jau zina no galvas. Grāmatiņa ir pateicīgas materiāls dažādu krāsu apguvē, jo bērns, to lasot, var iemācīties dažādas krāsas. Ir jābūt vērīgam, lai melnā namā atrastu melno Vilbūru. Pēc attēliem var iemācīties arī dažādu sadzīves priekšmetu nosaukumus. Interesanti, ka man zināmo bērnu vidū lielāku popularitāti izpelnījies tieši melnais Vilbūrs. Vismaz 3-5 gadus vecu bērnu vidū.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>