Carpe diem!

maijs 2014
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Historia

Pie Vinnijas ar pieneņpogām

Vinnija un Vilbūrs gaida viesus

Vinnija un Vilbūrs gaida viesus

– Mamm, bet mums nav slotas Vinnijai! Ko mēs viņai uzdāvināsim?  Vai mēs neko viņai nedāvināsim? – manu steidzīgo soļošanu pusceļā aptur dēla jautājums. Zinu jau zinu, ka neesam izpildījuši mājas darbu! Kopīgu slotas gatavošanu Vinnijai atlikām vairākkārt. Vienmēr gadījās kas svarīgāks. Kur lai tagad ņem slotu? Pļaviņā ielas malā tās neaug.

Manas glābējas ir pienenes, zeltaini dzeltenas saules pogas. Brienam trijatā, es, puika un kaimiņmeitēns tuvējā pļaviņā un plūcam pienenes. Meitenēm patīk puķes. Un Vinnija ir meitens. Tur nekas nevar noiet greizi.

foto: SpīganaPatiesi, viss iet kā par diedziņu. Vinnija ir priecīga, ka var savu krāsaino pili izrotāt ar pieneņpogām. Runcis Vilbūrs gan iedzīvojas dzeltenā degungalā un šķaudīdams uzskrien raganiņas pils tornī. Kad jubilāre apsveikta, laiks izklaidēm.

Vispirms mēs noklausāmies stāstu par Raganiņas nedienām ar melno kaķi Vilbūru viņas melnajā pilī. Pils melna un kaķis melns, kā lai te viena ragana saprot, kur kāju spert vai piesēst. Visur Vilbūrs priekšā. Te mīļākajā krēslā iesēdies, te uz paklāja apgūlies. Tomēr Vinnija ir ļoti attapīga raganiņa un veiksmīgi tiek galā ar šo melno problēmu. Par to ikviens var izlasīt Valērijas Tomasas un Korkija Pola grāmatiņā  “Rosīgā raganaVinnija”

foto: SpīganaPēc jaukā stāsta noklausīšanās, Vilbūra apčamdīšanas un pils aplūkošanas var arī paši padarboties. Piemēram, pārvērsties par Vilbūru. Cik tad tur tā darba! Šķēres, papīrs, līme… Abrakadabra un… Manā priekšā stāv veseli trīs Vilbūri – īstais un tie kas pārvērtušies.

Raganas gods un acuraugs ir viņas slota. Vinnijai arī tāda ir. 27 gadu laikā, kopš Vinnija iepriecina un izklaidē bērnus visā pasaulē, viņa savu slotu no laba prāta nevienam neuztic. Labāk lai katrs pats uztaisa savu slotu. Tādēļ mazie viesi naski vien ķeras klāt pie slotu gatavošanas.foto: SpīganaKamdēļ doties mājās ar tolejbusu, tramvaju vai autobusu, ja pavisam vienkārši var aizlidot ar slotu? Turklāt pašu gatavotu! Starp citu, tieši Raganas Vinnijas sērijās grāmatās ir atrodami dažādi uzdevumi, spēles un attēli, kas pirmskolas vecuma bērniem palīdz apgūt dažādas krāsas, attīstīt vērīgumu un paplašināt savu vārdu krājumu. Tā noteikti ir lieliska iespēja darboties kopā vecākiem un bērniem.

foto: SpīganaViesos ir labi, bet pieklājīgs viesis zina īsto brīdi, kad laiks doties mājās. Lai mums solis raitāks un priecīgais noskaņojums ir vēl priecīgāks, raganiņa Vinnija ikvienu savu viesi cienā ar gardu našķi un apdāvina ar jaukām uzlīmītēm. Aizejot, pamājam ardievas Vinnijai un Vilbūram un nolemjam, ka noteikti dosimies arī uz Bubuļballīti.

Priecājos, ka esmu sev un savam bērnelim atklājusi Zvaigzne ABC Bērnu grāmatu pavasari. Tā ir iespēja ievest bērnu grāmatu pasaulē, iepazīties pašai (man, piemēram, nekas nebija zināms ne par Vardulēnu, ne par Vinniju) un iepazīstināt viņu ar jaunām bērnu grāmatām, kā arī pabūt jaukā pasākumā, ko vēl ilgi atcerēsimies ar pozitīvām emocijām. Man tomēr labāk patīk, ja bērns runā par Zīļuku, Vardulēnu, Vilbūru vai Raganu Vinniju, nevis tikai par transformeriem, nidzjām, spaidermeniem, no kuru klātesamības sava bērna dzīvē izvairīties ir gandrīz neiespējami. Kamēr bērns darbojas, vecākiem ir iespēja pašķirstīt un varbūt atrast sev noderīgu grāmatu.

Tiem, kas līdz šim vēl nav bijuši ar saviem bērniem uz nevienu no Zvaigznes ABC Bērnu grāmatu pavasara pasākumiem, iesaku to noteikti izdarīt, jo līdz 1. jūnijam ir ieplānoti vēl pāris interesantu grāmatu varoņu jubilejas. Nākamie dzimšanasdienas gaviļnieki ir 15 gadus vecais Bubulis un 10 gadus vecais Bubulēns. Abi gan izskatās daudz jaunāki, bet nevar jau zināt, kā tiem bubuļiem tur īsti ir ar to vecumu. Tādēl labāk noskaidrot pašiem un 10. maijā doties uz Zvaigznes ABC veikalu  Barona ielā 24/26 vai arī uz jebkuru citu Zvaigznes ABC grāmatnīcu visā Latvijā. 10. maijs oficiāli ir pasludināts par Bubuļdienu!

_MG_7097-mz foto: Spīgana

foto: Spīgana
foto: Spīgana

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>