Carpe diem!

marts 2014
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Historia

Debora Hārknesa

raganu-atklajumsPirms pāris mēnešiem man bija iespēja izlasīt Deboras Hārknesas “Raganu atklājums” pirmās piecas nodaļas. Atceros, kā pēc tam nevarēju sagaidīt grāmatas iznākšanu un cik priecīga biju, kad beidzot biju dabūjusi savā īpašumā. Grāmata tiešām ir ļoti aizraujoša un intriģējoša. Nezinu, kā ir ar stipro dzimumu, bet dāmas grāmata pārņems jau pēc pirmo lapaspušu izlasīšanas. Un tam ir vairāki iemesli.

1) Grāmatas galvenā varone ir ragana. Turklāt tāda, kas neizmanto savas dabas dotās spējas, par visām varēm cenšoties būt normāls cilvēks. Reizēm pat pārāk normāla. Katrā sievietē ir kaut kas no raganas, no apslēptas maģijas, kas aicina, vilina un kārdina. Kaut kas tāds, kas neatbilst ierastajiem stereotipiem par to, kādai sievietei ir jābūt. Tādēļ mēs ne vienmēr šīs savas “burvestības” izmantojam. Bieži vien cenšamies tās noslēpt. Mēs slēpjam daudz: radošumu, seksualitāti, brīvības alkas, visu, kas varētu likt apkārtējiem grozīt galvu un brīdinoši kratīt pirkstu. Mēs gluži kā Diāna Bišopa nepieņemam sevi. Tomēr Diāna ir apveltīta ar apbrīnojamu drosmi, spēju cīnīties par sevi un savi mīlestību, kas tiek uzskatīta par nepieņemamu, pat tādā sabiedrībā, kuru veido dažādu paaudžu burvji, raganas, vampīri un dēmoni. Mēs visas alkstam būt tādas kā viņa. Tādēļ šī varone nešaubīgi kļūst par lasītājas – sievietes favorīti. Pieļauju, ka arī vīriešu acīs Diāna būtu ļoti saistošs tēls.

2) Metjū, nereāli skaistais Metjū. Deru, ka šis vīrietis liek ļimt ne tikai daiļās raganas ceļiem, bet sajūsmā noelsties lielākajai daļai lasītāju. Galantums, rūpes, vīrišķība, mīlestība, ko viņš sniedz Diānai, liek izjust neviltotu skaudību. Ne viena vien vēlētos sev blakus tik spēcīgu un fascinējošu vīrieti. Un kas tur liels, ka viņš ir vampīrs. Ja jau katrā sievietē mīt ragana, tad kādēļ katrā vīrietī nevarētu slēpties vampīrs. Kaut kas nedaudz bīstams taču viņos slēpjas. Un tieši tas mūs pievilina. Metjū ātri vien kļūst par īstu sapņu vīrieti. Kā lai nejūt dziļas simpātijas pret šo vīrieti?

3) Visam romānam cauri vijas mīlasstāsts. Pilnīgi neiespējams, bet tik skaists. Tāda mīla, kuru gribētos sajust kaut reizi mūžā. Kaismīga, īsta, tai pašā laikā skaudra. Pār miesu skrien tirpas, lasot kādu prieku Diāna un Metjū gūst esot kopā, cik pašaizliedzīgi viņi viens otru mīl un ir gatavi viens otra dēļ iet bojā. Mūsdienās, kad tik bieži dzirdam par pieviltu mīlu, šķiršanos, nodevību un koncentrēšanos uz personīgo egoismu, šī mīlestība liekas kas brīnumains. Kaut kas pēc kā ilgoties. Mums ikvienam ir nepieciešams pēc kā ilgoties, neatkarīgi no dzimuma, vecuma vai nacionālās piederības..

4) Visi notikumi ir saistīti ar kādu grāmatu, kura slēpj noslēpumu. Visi maģiskās pasaules varenākie un godkārīgākie pārstāvji vēlas to iegūt savās rokās. Tieši tādēļ tiek vajāta Diāna, viņas un Metjū mīlestība un tieši tāpēc galvenie varoņi nokļūst ļoti bīstamās situācijās, ar kurām viņiem jātiek galā. Par laimi ne vieniem, jo autore viņiem piešķir pulciņu uzticamu ģimenes locekļu un draugu, kas aug. Grāmatas sižets neļauj ne mirkli atslābt, radot vēlmi atklāt noslēpumu. Šis aspekts noteikti varētu aizraut vīriešus.

Jo vairāk saruka neizlasīto lappušu skaits, jo skaudrāka kļuva apjausma, ka tagad pacietīgi jāgaida grāmatas turpinājums. Ne velti apetīte rodas ēdot. GRIBU VĒL!!!

Did you like this? Share it:

2 comments to Debora Hārknesa “Raganu atklājums”

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>