Carpe diem!

marts 2014
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Historia

Dafne Šeldrika

300x0_cover (1)Dafnes Šeldrikas grāmata ir grāmata “Āfrikas mīlasstāsts” tiešām ir MĪLASSTĀSTS šī vārda burtiskajā nozīmē. Mīlestība šeit plūst no katras lappuses. Dafne Šeldrika ir no tiem cilvēkiem, kuras dzīve ir mīlestība. Mīlestība pret Āfriku, pret dabu, pret dzīvniekiem, pret cilvēkiem, savu ģimeni un darbu, ko viņa veic. Šo mīlestību var sajust ik vārdā, ko Šeldrika uzrakstījusi. Kaut ko tādu var uzrakstīt tikai cilvēks, kurš mīl dzīvi un visu dzīvo.

Ja atklāti, iepriekš par Āfriku un ziloņiem tā īsti nemaz nebiju aizdomājusies. Mani vairāk satrauca melnā stārķa bojāeja.  Man arī nebija īsta priekšstata par to, kā cilvēki dzīvo Āfrikā. Grāmata man atklāja pilnīgi jaunu pasauli, tādēļ lasīju to ar lielu interesi. Es piemēram nezināju, ka ziloņus un degunradžus lieto pārtikā. Vienīgais ko zināju bija tas, ka ziloņi ir apdraudēti, jo daudzi vēlas nopelnīt pārdodot ziloņkaulu. Nekad nebiju iedomājusies par to, cik ziloņi tomēr ir cilvēciskas būtnes, cik viņi ir līdzīgi mums – cilvēkiem. Neko nezināju par to cik nežēlīgas ir šo lielo dzīvnieku medības. Tādēļ vēl jo skaudrāk nāca apziņa, cik mēs cilvēki esam nežēlīgi, gan pret dzīvniekiem, gan viens pret otri. Cilvēku varas kārē, vēlme būt gudrākajiem, neieklausīšanās parādās jo skaudri, sevišķi vietas, kur aprakstīta mazo bāreņu bojāeja tādēļ, ka kāds ir pasteidzies, nav ieklausījies vai vienkārši eksperimentējis. Izlasot grāmatu, gribot negribot, jāpārdomā sava attieksme pret dabu, pret dzīvniekiem, vienam pret otru.

Tomēr grāmatas pamatā ir un paliek stāsts par mīlestību. Darbs, ko paveicis Dafnes Šeldrikas vadītais Deivida Šeldrika fonds ir milzīgs. No sirds priecājos, ka pasaulē tomēr ir tik daudz sirsnīgu, labsirdīgu un pašaizliedzīgu cilvēku, kuri nav ieslīguši tikai savā mazajā pasaulīte, koncentrojēties tikai uz sevi un savām rūpēm.

Man ļoti patika un lasīju ar lielu aizrautību, brīžiem skaļi smejot, brīžiem nobirdinot pa asarai. Grāmata noteikti patiks Džeralda Darela cienītājiem.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>