Carpe diem!

novembris 2013
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Historia

Jautājiet un jums tiks atbildēts...

jautajumsIt kā jau nekas grūts. Uzdot jautājumu un saņemt atbildi. Tas ir ti loģiski, pašsaprotami un tai pašā laikā grūti.  Jo nez kādēļ valda uzskats, ka pajautājot parādīsi savu nezināšanu, līdz ar to citu acīs izskatīsies pēc muļķa. Cilvēki kaunās par savu nezināšanu, aizmirstot, ka pilnīgi visu zina varbūt tikai Tas Kungs debesīs, turklāt, iespējams, ka atradīsies “zinātāji”, kas labi argumentējot pierādīs, ka arī Viņš visu nezina.

Ja nepajautāsi, nekad neuzzināsi. Izzināšanas ceļš nav iespējams bez jautājuma. Nebūtu jautājumu, netiktu meklētas atbildes, un visticamāk mūsdienu pasaule būtu pavisam cita.

Gluži tāpat ir ar jautājumiem, kas skar, ikdienu, dažādus sapņus, savstarpējās attiecības. Cik daudz ģimenisku, draudzīgu, koleģiālu, kaimiņu attiecību izjūk tikai nepajautātu un netabildētu jautājumu pēc? Cik daudz sapņu un vēlmju, sapņu un ideju paliek nerealizētu, jo neuzdrošināmies pajautāt, baidoties tik atraidīti? Cik daudz lietu nenotiek tikai tāpēc, ka nepajautājam? Vai vēlme citu acīs izskatīties gudram un visszinošam ir vērtīgāka par lietām, ko iegūsim pajautājot? Diez vai.

Nav muļķīgu jautājumi. Ir muļķīgi nepajautāt. Ar šo pārliecību es dzīvoju, dzīvošu un visticamāk arī nomiršu. Tas nekas, ka kāds pēc uzdotā jautājuma uzmet tev nicinošu skatienu, kāds spurdz un sačukstas ar blakus sēdētāju, kāds izliekas nedzirdam. Daudz vairāk ir to, kas atbild, kas sadzird, kas izskaidro, atbalsta un ir ļoti atsaucīgi. Turklāt, viņi pat neaizdomājas par to cik nezinošs, uzbāzīgs vai muļķīgs esi. Viņi par to galvu nelauza, jo dzīvo savu dzīvi. Cits priecājas, ka esi pajautājis, jo varbūt ir gaidījis šo jautājumu, varbūt redz, ka var tev but noderīgs, varbūt jūt tavu ieinteresētību. Mani šīs nedēļas jaunākie ieguvumi no jautāšanas ir lieliska grāmata no izdevniecības Zvaigzne ABC un saldskābi smaržojošs pašas cepts rupjmaizes kukulītis, kuram ieraugu dabūju no Brīvdabas muzeja Priedes kroga maizes cepējiņas.

Jautājiet un jums tiks atbildēts! Kāds noteikti atbildēs. 🙂

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>