Carpe diem!

aprīlis 2012
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Historia

Par kleitām, salsu un Kubu

No mana bloga salsariga.lv

Pagājušo svētdienas vakaru, pa ceļam no teātra uz mājām, ar sajūsmu stāstīju draudzenei par savām salsas nodarbībām. Par lielisko skolotāju Jonu no Kubas. Par to, ka beidzot sāku just, ka tieku vadīta, ka esmu sajūsma par to, ka šī lieliskā deja ir ienākusi manā dzīvē. Par to, kā man gāja manā pirmajā salsas ballītē…

„Salsas dejotājām ir kuplas kleitas?” – pēkšņi mani apstulbināja draudzenes jautājums.

Mana sejas izteiksme laikam izteica visu, ko tajā brīdī domāju.

„Ko tad salsas dejotājas velk mugurā?” – sekoja jautājums.

„Kā ko?”- vēl ar vien nevarēju noticēt, ka tiek uzdots tāds jautājums.

„Filmā „Netīrās dejas” ar Patriku Sveiziju meitenei bija kleita ar kuplu apakšu.” – acu priekšā nostājās filmas galvenās varones tēls, kas bija tik pareizs un tikumīgs… Kā vispār kāds var iedomātie, kā šādi varētu tērpties salsas dejotāja. Tur taču nebija ne smakas no Kubas. Pārāk konservatīvi un kārtīgi. Bet salsas dzimtene taču ir Kuba.

Pudele ruma. Smagnējs, no apmeklētāju pieskārieniem nodilusi bāra lete. Sieviete. Nepaklausīga matu cirta uz pieres. Sarkana pieguļoša kleita, kārdinošs dekoltē, tvirtas krūtis. Solis, šķēlums, kas stiepjas līdz šokolādes brūnam gurnam. Švirksts, sērkociņu novelkot gar zēveli. Degošas tabakas smārds. Roka uz radio pogas, mūzikas ritmi. Uz galda kūpošs Kubas cigārs. Viņa roka uz Viņas vidukļa. Skatiens, tumšāks un karstāks par rūgtāko kafiju…

„Nu, kā tad viņa izskatās? Sieviete, kas mīl dejot salsu?” – draudzene ir neizpratnē par ieilgušo pauzi.

„Seksīga. Bet ne tāda, kā meitene no „Netīrajām dejām”. Kārdinoša, vilinoša, noslēpumaina. Nu tāda kā Kuba. Ar ko Tev asociējas Kuba? ”

„Nūūū! Samba, puķaini, kupli tērpi, ziedi matos. Nu kaut kā tā… Tā nav?” – izskatās, ka esmu sagrāvusi visus draudzenes priekšstatus par to, kā izskatās meitene, kam asinīs rit salsa.

Pēc šīs sarunas gan man radās šaubas par to, vai tiešām mans priekšstats atbilst patiesībai, vai tās nav tikai no filmām redzētā un grāmatām lasītā izveidojies manas fantāzijas auglis, vai varbūt tradicionālais salsas dejotājs tērpās ne tā, kā to iedomājos. Tomēr tā arī nekur neatradu ne informāciju, kas manu priekšstatu padarītu par vienīgo un pareizo, ne arī to apgāztu.

Lai nu kā būtu, skaidrs ir viens, meitene, kam asinīs plūst salsa vilks mugurā tērpu, kas viņai liks justies pašai seksīgākajai, kārdinošākajai un vilinošākajai. Pašai skaistākajai. Viņa izskatīsies tā, lai vīrietī, kas nostāsies viņai blakus pamostos mačo. Tā lai Viņa justos sievišķīgas, bet Viņš vīrišķīgs.

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>