Carpe diem!

decembris 2010
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Historia

Aqua fons vītae - ūdens ir dzīvības avots.

Pāris gadus atpakaļ, vienā no brīžiem, kad vēlējos ko mainīt savā dzīvē, iegādājos grāmatu “Kāpēc francūzietes nepaliek resnas?”. Tobrīd biju jau izgājusi vairākas dzīves mainīšanas fāzes: mainījusi matu krāsu, izmetusi pavisam jaunu tepiķi un liekos papīrus. Tomēr visvairāk cietis bija mans drēbju skapis. Bez žēlastības biju izsviedusi lielāko daļu apģērba. Trīs plauktu vietā to mierīgi varēja salikt vienā. Ja godīgi, nabaga skapis nav atguvies vēl arvien.

Tā kā cerēto gandarījumu nebiju guvusi, nolēmu ķerties pie sava auguma aprišu uzlabošnas. Kā jau iepriekš minēju, diētas nav mana stiprā puse. Francija, balstoties uz mūžveciem stereotipiem, ir gardēžu un skaistu sieviešu zeme. Un francūži, īpaši sievietes, ja papētīsiet vairāk, reti kurš var dižoties ar lieliem miesas apmēriem. Kā jau gardēdes, viņas, vairāk vai mazāk, ēd visu.

Savu mīlestību uz ēdienu nekad neesmu slēpusi. Pēc manu pirmo nopietno attiecību izjukšanas, biju sapratusi, ka viens no kritērijiem puiša izvēlē, būs tieši viņa attieksme pret ēdienu. Man vajadzīgs cilvēks, kas spēs ēdienu baudīt ar tik pat lielu aizrautību kā es, cilvēks, kas gatavs jauniem garšas piedzīvojumiem, kurš neatteiksies no ceptas varžu kājas vai prusaka šokolādē, cilvēks, kam patīk rosīties virtuvē, cilvēks, kuru sajūsmina baziliks, rozmarīns, timiāns un viss pārējais garšvielu un zaļumu klāst. Dienišķās kotletes cienītājs mani visticamāk garlaikotu.

Lai arī nedzīvoju, lai ēstu, ēdiens man ir svarīgs. Tieši tādēļ šī grāmata arī piesaistīja manu uzmanību. Jāatzīst gan, ka līdz šim, tādu īstu franču virtuvi baudījusi nemz neesmu, un dzīvu Francūzi esmu redzējusi tikai televīzijā. Francija ir nākamā mana sapņu zeme, uz kuru es noteikti kādu dienu došos.

Grāmatas autore bija francūziete, kas dzīvo Amerikā. Pirmo reizi svara problēmos viņa iedzīvojās pusaudze gados, kad uz pāris mēnešiem devās mācīties uz Ameriku. Francijā viņa atgriezusies ne tikai ar jaunu zināšanu, bet arī lieko kg bagāžu. Lai no tā izvairītos, autore metusies pie francūžu sieviešu dzīvesveida pētīšnas, tā arī tapusi ši grāmata.

Visu grāmatu tagad nepārstāštīšu, bet viens no autores ieteikumiem bija, ne mirkli nepavadīt bez ūdenspudeles. Viņa ieteica dzert pēc iepējas vairāk ūdens.  Jau kopš seniem laikiem ūdenim ir liela nozīme cilvēku dzīvē. Ne viena dzīva būtne bez ūdens iztikt nevar. Ūdens ir dzīvības avots, slāpju veldzētājs, dziedinātājs un sārņu aizskalotājs. Tai pašā laikā ūdens var būt arī nāves iemesls. Ūdens spēj iznīdēt un notraukt visu savā ceļā, ūdenī var noslīkt. Ar ūdeni reiz pārbaudītas raganas. Ne velti daudzu tautu pasakās tiek pieminēts dzīves-nāves ūdens. Ūdens duālo dabu cilvēki apzinājušies jau sirmā senatnē. ūdens tiek izmantots dažādos rituālos un dažādu mērķu sasniegšanai. Ūdens dzeršana tiek uzskatīts arī par vienu no būtiskākajiem svara regulēšanas un laba izskata priekšnosacījumiem.

Toreiz, pirms gadiem, es sekoju ieteikumam dzert pēc iespējas vairāk ūdens. Papildus vismaz 2 stundas dienā pavadīju ejot ar kājām. Sekoju arī ieteikumam ēst visu, bet maz un bieži. Nezinu, kas bija galvenais vaininieks, bet toreiz 3 mēnešu laikā no maniem 82kg zaudēju 8. Jutos lieliski un apmierināta ar sevi, līdz ar to arī par pretējā dzimuma trūkumu sūdzēties nevarēju. Eh, ja vien būtu ņēmusi vērā, ka manai Lielajai Mīlai, mana bērna tēvam riebj baziliks… Būtu piedāvājusi viņam timiānu, varbūt neaizmuktu. 😀

Arī šoreiz esmu ķērusies klāt ūdens pudelei. Nu jau piecas dienas dienā cenšo izdzer vismaz 1,5 litrus ūdens. Un ticiet vai nē, 2k kaut kur ir pazuduši. Pilnīgi iespējams, ka tas ir vingrošanas nopelns. Kaut gan pēc 2 nedēļu riņķošanas, svars bija nokritis tikai pa 2oo gramiem. Viduklis un vēders nabas rajonā it kā bija zaudējuši pa 2 cm katrs. Bet var jau būt, ka kaut ko ne tā nomēriju.

Un vēl…. Juhūūū!! Man sāk izdoties!!! Beidzot varu riņķi bez pārtraukuma noapļot veselas 6 min no 15. Īsākais periods ir minūte. Par rinķošanu uz otru pusi pagaidām vēl domāt nav ko. Pēc visiem noteikumiem, pēc mēneša apļošanas ilgumam dienā jāsasniedz jau 20 min. Jāatzīst, ka mana fizizskā forma nav tik laba, jo apļošanai ilgākai par 15 min spēka un enerģijas pagaidām man nepietiek. Tomēr kā saka, silts nāk ar sildīšanu, labs ar gaidīšanu. 🙂

Jāatzīstas, ka katru dienu rinķot man nesanāk, bet cenšos to darīt pēc iespējas biežāk. Īsts treniņš ar vingrojumiem un kārtīgu rinķošanu aizņem apmēram 50 min. Nedēļā cenšos izvingroties vismaz 4 reizes. Pie šī principa arī stingri pieturos, 4 reizes nedēļā vai tur vai kas. Zinu, ka plānoju to darīt katru dienu, diemžēl ne vienmēr sanāk kā plānots, tādēļ arī esmu noteikusi sev minimumu, kurš jāizpilda. Un es zinu, agrāk vai vēlāk es sasniegšu savu iecerēto rezultātu.

Novēlu arī jums gludu ceļu uz izvirzītajiem mērķiem, un………. Neaizmirstiet paķert līdzi pudeli ūdens! Aqua fons vītae.

Did you like this? Share it:

2 comments to Aqua fons vītae – ūdens ir dzīvības avots.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>