Carpe diem!

novembris 2010
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Historia

Ne tentes aut perfice - vai nu nemaz nesāc, vai arī pabeidz.

Bieži vien dzīvē gadās, ka pavīdot galvā kādai labai idejai, mēs aizdegamies, esam enerģijas pārņemti un izjūtam brīnumainu pacēlumu, tādu kā vēlmi lidot. Acis spīd, iekšā gruzd nemiers, galvā rindojas ideja pēc idejas. Un daudz nedomājot mēs uzsākam ko jaunu, kas patiesībā, ir ļoti labi un apsveicami. Non progredī est regredī – neiet uz priekšu nozīmē iet atpakaļ.

Manas pirmās nopietnā attiecības ilga 4 gadus, un noteikti būtu ilgušas vēl vismaz 4, ja es nepieliktu tam visam treknu punktu. Man exdraugs bija nebija slikts cilvēks, tikai citādi audzināts, ar citādu tenmperamentu, nacionalitāti un…. apstājies laikā. Nu īsts misters Konservatīvais. Viss jaunais, ja tas nebija saistīts ar celtniecību vai gultas priekiem, viņaprāt, bija nieki, bez tā visa līdz šim bija lieliski iztikt. Internets un dators nekur nederīgas lietas. Ceļošana lieka naudas izdošana. Nav nekā labāka par ierasto kotleti. Smieklīgi, jau novecojuši principi, ko nemūžam nepārkāps. Uzvedība un izklaides, kas vairāk atbilda 18 gadīgam jaunēklim, kā 29 gadus vecam vīrieti. Un tad vēl tā lielā pārliecība, ar kādu tika pasniegtas galīgas muļķības. Govīm jādodot akmeņi, lai strādātu kunģis. Kreiso ķermeņa pusi vispār nevarot aiztikt un uz tās nevar arī gulēt. Tā tiekot maitāta sirds, varot palikt slikti ar sirdi.  Un vēl daudz citu līdzīgu apgalvojumu. Sevišķi dedzīgi strīdi izcēlās par nacionālo jautājumu. Vēsturisko faktu traktējumi bija visai interesanti. Es savā sievietes iedomībā biju iedomājusies, ka esot kopār ar mani, šis cilvēks augs līdz ar mani, jo citādi jau šādai kopā būšanai nav jēgas. Es gāju uz priekšu, izvirzīju mērķus, mērķīšu un tos sasniedzu, bet viņš spītīgi palika tur, kur bija. Kad jautāju, vai tiešām negribas ko mainīt savā dzīvē, gūt ko jaunu, saņēmu atbildi: Kādēļ? Tāpat jau ir labi. Nav jau tā, ka mūsu kopā būšanas laikā viņš no manis neko nepaņēma. (Tad jau būtu pavisam obidna, jo manā uztverē attiecībās ir jāvalda došanas un ņemšanas priekam). Tomēr viņa augšanas temps bija tik gauss, ka manu tā brīža izaugsmi viņš sasniegtu labi ja pēc gadiem desmit. Bet man jau tad būtu citas prioritātes. Domājot par misteru Konservatīvo, gribot negribot prātā nāk Čehova stāsts “Cilvēks futrālī”, viņš varētu būt šī stāsta galvenā varoņa mūsdienīgāka versija.

Cilvēks, kas pārāk aizraujas ar jau saniegtā apbrīnošanu, baudīšanu un sevis slavēšanu: kāds es esmu malacītis, redz, ko esmu sasniedzis, agrāk vai vēlāk ieslīgst laiskā pašapmierinātībā, un nemaz nemana, ka stāv uz vietas.  Bet mēs taču visi gribam iet uz priekšu, gribam izdarīt ko nozīmīgu. Tādēļ arī agrāk vai vēlāk ķeramies, pie kādas mums nozīmīgas idejas relizēšanas.

Tomēr bieži vien, lai arī cik labas idejas būtu, tās paliek līdz galam nerealizētas. Pāriet pirmais enerģijas uzplūds, un iesāktā darba turpinājums virzās uz priekšu pavisam gausi, vai arī vispār neturpinās. Bet pašu darba aizsācēju moka neapmierinātība ar sevi. Un ja vēl par aizsākto esi informējis apkārtējos! Tad gribot negribot ir kauns pa visu ģīmi. Tādēļ ir tikai divas iespējas: vai nu nemaz nesākt neko, vai arī darīt to ko esi iecerējis un izdarīt to līdz galam. Un var jau būt, ka reālais rezultāts neatbildīs gaidītajam, un var jau būt, ka viss noies pavisam greizi. Bet nekļūdas tikai tas, kas nedara neko. Un lai šī doma ir mierinājums man un visiem pārējiem, kas ķērušies pie kādas jaunas ieceres realizēšanas. Un ir pilnīgi vienalga, vai šī iecere ir kas graujoši liels, vai kas pavisam mazītiņš. Galvenais, lai to darot, mēs izjustu prieku un baudu. Veiksmi Jums un veiksmi man!

Did you like this? Share it:

2 comments to Ne tentes aut perfice – vai nu nemaz nesāc, vai arī pabeidz.

  • Atradu sho rakstu caur googli – paldies! Jautaajums – vai Jums nebuus nekas pret, ja izmantoshuu dalu no teksta/informaaciju (protams ar atsauci) savos turpmaakajos rakstos? Ieprieksh pateicos!

  • Klāra

    Paldies par raksta izlasīšanu! Neiebilstu par mana rakstītā izmantošanu Jūsu rakstos ar atsauci uz manu blogu. Priecājos, ka Jums noder manis rakstītais. 🙂

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>