Carpe diem!

novembris 2009
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Historia

Zirgskābene - madāma ar zirga smiekliem

Pret kašķi jāsataisa ar krējumu izkaltētas un smalki sagrūstītas zirgu skābenes.

(Latviešu tautas ticējum)

Kašķis – ādas slimība, kam raksturīga niezoša sajūta.

Kašķis – strīds.  Kad niez nevis āda, bet kas pavisam cits. Kad traucē miers un klusums, kad tik ļoti gribas pakasīties brīdī, kad kāds cits izskatās laimīgs un apmierināts ar dzīvi, kad otra  acīmredzamā labsajūta tik ļoti niez, ka jāsāk kasīties – kašķēties.

Tautas līdzeklis pret kašķi ir Rumex jeb skābeņu ģints pārstāve zirgskābene. Noņem kašķi kā ar roku.

Pret strīdiem labākais līdzeklis ir smiekli. Un tas nekas, ka tie ir zirdziski, ēzeliski, vai cūciski. Smiekli ir un paliek smiekli. Zāles pret visu. Smiekli ir mūsu zirgskābene pret, strīdiem, skumjām, pārāk nopietnu skatu uz dzīvi, pret ikdienas pelēko pelēcību.

Un kas tad tā par kaudzi bez Zirgskābenes? Reti kur atradīsiet pļaviņu, kur starp zāles stiebriem nevīd šīs staltās madāmas stāvs ar kuplo frizūru un neskan skaļi smiekli. Ticiet man, kur apgrozās vairākums, tur Zirgskābenei darbu pilnas rokas. Kāds jāuzmundrina, kādam jāliek pasmaidīt, kādam pa ausi jāiedod.

Tādēļ ļaujieties šīs kolorītās dāmās valdzinājumam un smejieties uz nebēdu, zirdziski, ēzeliski, cūciski, vai kā savādāk! 😀

Did you like this? Share it:

1 comment to Zirgskābene – madāma ar zirga smiekliem

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>