Carpe diem!

novembris 2009
Pi Ot Tr Ce Pi Se Sv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Historia

Pino

Regīnai jau ir līdz kaklam gan tūristu burzma, gan vīreļi ar raibajām somām, gan melnīgsnējie skaistuļi, kas iedomājas, ka viņai nav nekā cita ko darīt, kā kļūt par viņu pielūgsmes objektu. Tādēļ, pārbraukusi ar pirkstu pāri Milānas kartei, viņa nolemj doties uz netālu esošo parku – dārzu Giardini pubblici die porta Venezia, cerot, ka šeit, sēžot uz kāda soliņa koku pavēnī, varēs palasīt grāmatu, kas pusizlasīta kuļājās patukšajā somā.

Pēc tūristu pārpildītā Milānas centra Giardini pubblici die porta Venezia liekas kā miera osta. Taku taciņas, dobju dobītes, treju stumbru ozols parka centrā, pāris ar suni, meitenīte, kas spēlē paslēpes ar tēvu, vīrieši pusmūžā pie dambretes galdiņa, nelabi smakojošas tualetes, pāris riteņbraucēju, strūklaka, pusaugu meitene ar grāmatu rokā.

Regīna atrod sev mīlīgu vietiņu rožu dobes tuvumā un atvēra grāmatu. Viņu pārņem patīkam miers. Un tad….

Ak, nē, atkal jau sākās! Zēns ar grāmatu rokā, kas nez kādēļ iedomājies, ka Regīna vēlētos kopā ar viņu mieloties ar saldējumu, tad vīrietis ar velosipēdu un vēlmi iekarot viņas sirdi ar picas palīdzību, tad jauneklis – hip-hopa stila piekritējs, tad vīrietis ap gadiem 40. Regīna nikni aizcērt grāmatu un dodas parka izejas virzienā.

Bet tad visas dusmas pāriet. Regīna izdzird mūziku. Tā ir tik skaista, ka viņa apsēžas uz tuvumā esošā soliņa un labsajūtā aizver acis. Pretī esošajā modernās mākslas muzeja – Galeria d’Arte Moderna pagalmā notiek simfoniskā orķestra mēģinājums. Tas ir kas neaptverams, sēdēt parkā pilsētas vidū un klausīties simfoniskā orķestra koncertu. Oma uzlabojas un sejā, gribot negribot, parādās smaids.

Un tad uzrodas Pino. Nobremzē velosipēdu viņas priekšā un bez liekiem ievadiem paziņo, ka vēlas ar viņu parunāt, apsēžas Regīnai blakus uz soliņa.

Ak, viņa gandrīz nemaz nerunā angliski. Pino arī ļoti slikti runā angliski. Pino prot tikai itāļu valoda. Tas nekas, ka Regīna neprot itāļu valodu. Pino ļoti labo saprot viņas slikto angļu valodu.

Cik ilgi skaistā Regīna būšot Milānā? Ko? Jau rīt dosies uz Florenci!! Pino jutās pavisam sašauts. Tiešām jau rīt? Vai tiešām neapliks ne dienu ilgāk? Nu tad lai skaisto acu īpašniece pastāstot, ko esot labu Milānā redzējusi. Nē, nu šitā tās lietas neies! Puse no redzamā nav redzēts. To Pino nevar pieļaut. Viņš rīt vedīs Regīnu apskatīt vienu vecākajām Milānas pilsētas daļām – Porta Genova. Tā ir vieta, kas tiek dēvēta par Milānas Venēciju. Tur, tāpat kā Venēcijā, var apskatīt tiltus un tiltiņus, kas viens pēc otra izkārtojušies pāri kanāliem. Ikviens īstens milānietis zinās teikt, ka tieši pa kanāliem kuģojošos kuģīšos-picērijās var nobaudīt visgaršīgāko picu Milānā. Tā ir visromantiskākā vieta, kur aizvest meiteni. Zvaigžņotas debesis, ūdens šļaksti gar kuģīša bortiem, mirdzošas lampiņas un debešķīgi garšojoša pica. Pino šovakar vedīs Regīnu uz Porta Genova ēst picu. Nē? Kas vēl labs redzams Porta Genova? Tur ieliņas ir šauras, vietām saglabājies sens pilsētu nocietinājumu mūris, mājas no ļoti seniem laikiem, pa kādai kolonnai. Mūsdienīgais sajaucies ar senatnīgo. Pino šī vieta vienmēr likusies īpaša, šķiet itāliska, mīļāka un tuvāka. Pino patīk gan koši apzīmētā māja uz Via Vigevano stūra, gan makšķernieks, kas ik rītu makšķerē pusizžuvušajā  Darsena, gan augļu tirdziņš, gan aizvērtās saldējuma veikala žalūzijas. Pino šī vieta ir mīļa jau no bērnības. Ļoti žēl, ka Regīna rīt dodas prom.

Bet Pino iedos Regīnai savu telefona numuru un Regīna viņam noteikti piezvanīs, kad nākamreiz būs Milānā.

Pīno satver Regīnas roku. Vai viņa zina, ka Pino prot tur visu izlasīt. Regīna ir ļoti romantiska būtne un viņai drīzumā paredzamas romantiskas attiecības. Ak, saki, Regīna, ka tavas romantiskās attiecības būs Pino! Re, Regīna drīz apprecēsies, būs divi bērneļi. Hei, un te Pino redz, ka blondais eņģelis ir mazliet tendēts uz sievietēm, nu, kā to pieklājīgāk pateikt, Regīna ir mazliet lesbiete. Nu, nav nekā tur smieklīga, tā mēdz gadīties. Pino to zina. Re, te Pino redz, ka Regīna nodzīvos ļoti garu un bagātu mūžu, nu šādas tādas nelielas veselības problēmas, bet tā viss lieliski. Un vispār, Regīna ir būtne, kas īsti nedzīvos šajā pasaulē, bet gan kādā, ko radījusi pati….

Regīnai neko nevajag skaidrot, Pino tāpat viss skaidrs.

Vai Latvijā ir komunisti? Pino ir komunists, visa viņa paaudze ir komunisti. Dumja paaudze, bet tik un tā Pino ir komunists.

Varbūt tomēr Regīna ar Pino šovakar kur dosies? Paēst picu, parunāt. Grūti sarunāties? Bet līdz šim taču saruna vedās tīri labi. Regīna zina latīņu valodu? Pino arī kādreiz mācījās latīņu valodu. Pino nepatīk latīņu valoda. Itāļu bērni nelabprāt mācās latīņu valodu. To zina tikai profesori un studenti, tautai tā ir sveša. Dante Aligjeri arī savu „Dievišķo komēdiju” nerakstīja latīņu, bet itāļu valodā. Pino ir gudrs. Viņš var nocitēt Petrarku. Pino skolas laikā bija ļoti viegla galva, viņš visu varēja atcerēties. Tagad atmiņa paliek sliktāka, bet Regīnu Pino neaizmirsīs nekad.

Kož odi? Pino odi nekož. Viņam ir negaršīgas asinis. Bet odi, kas iekož Regīnai, sauc: „Mmm, garšīgi!” Regīnai ir dolče sanguis. No Pino asinīm odiem metas nelabi, tādēļ tie ātri lido prom.

Vai Pino ir vienīgais Regīnas draugs? Vienīgais itāļu, pie tam vēl pirmais! Regīnai noteikti būs jāraksta Pino vēstules. Ne jau šādas tādas, bet romantiskas, pilnas ilgu pēc Pino.

Regīnai nav auksti? Nē? Pino labprāt viņu sasildītu. Ak, viņai jau jādodas prom! Pino viņu pavadīs. Varbūt tomēr šovakar Pino var aizbraukt pēc Regīnas un aizvest paēst picu? Nē? Žēl… Ardievu, ragazza bellisima! Un atceries… Tev Milānā ir draugs Pino!

Did you like this? Share it:

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>